Начало/BMW/Серия 2

BMW Серия 2

Години2014–днес
Поколения8
Общо версии188
Типове каросерияСедан · Купе · Кабриолет
ПлатформаBMW CLAR platform · BMW UKL2 platform
ДизайнерChristopher Weil · José Casas · Michael de Bono · Nicolas Guille
СглобяванеGermany: Leipzig · Mexico: San Luis Potosí · Regensburg · China: Tiexi, Shenyang · Thailand: Rayong · Malaysia: Kulim, Kedah · Indonesia: Jakarta
ПредшественикСерия 1

BMW Серия 2 е модел с каросерия седан, купе и кабриолет, произвеждан 2014–днес, обхващащ 8 поколения с 188 версии в базата данни на Cars-Data.com. Сред обхванатите поколения са 2-serie Gran Coupe, 2-serie Coupe, 2-serie Coupe и 2-serie Gran Coupe. Типовете каросерия през линията Серия 2 обхващат седан, купе и кабриолет, отразявайки различни пазарни позиции през производството. Поколението 2-serie Coupe е най-обстойно документирано, с 69 версии през опции за двигател, скоростни кутии и нива на оборудване. Всяка страница на версия предоставя обем на двигателя, мощност в к.с. и kW, ускорение 0–100 км/ч, максимална скорост, разход на гориво, емисии CO₂, размери и каталожна цена при представянето.

Поколения · 8

Изберете своето Серия 2 поколение.

Топ характеристики за този моделНай-висока максимална скоростНай-добър среден разходРазмериКапацитет на тегленеПробег
Бързи отговори
Колко поколения има BMW Серия 2?

BMW Серия 2 има 8 поколения с общо 188 версии в базата данни на Cars-Data.com. Всяко поколение има собствена страница, изброяваща всички версии със спецификации на двигателя, данни за мощността и разхода.

През кои години се произвеждаше BMW Серия 2?

BMW Серия 2 се произвеждаше 2014–днес. През този период моделът се развиваше през няколко поколения, всяко от които въведе нови опции за двигател, типове каросерия и технологични подобрения.

Какъв тип каросерия е BMW Серия 2?

BMW Серия 2 е наличен като Седан, Купе, Кабриолет. Тези типове каросерия отразяват различните пазарни позиции и приложения, на които моделът е служил през своята производствена история.

G42 LCIПлатформа · 2 версии каросерия
G42Платформа · 1 версия каросерия
F44Платформа · 1 версия каросерия
F22 LCIПлатформа · 2 версии каросерия
F23Платформа · 1 версия каросерия
F22Платформа · 1 версия каросерия
Калкулатор на разходите

Колко всъщност би ви коствало това?

39 787Прогнозна обща сума · €7957 годишно
  • Амортизация20 937
  • Гориво / енергия10 500
  • Застраховка3750
  • Поддръжка3000
  • Пътен данък1600

Само оценка — застраховката, поддръжката и данъкът са общи стойности, не оферта за вашата кола или държава. Горивото/енергията използват средни цени за ЕС.

През · Купе

Как се променяше мощността през поколенията

ПоколениеМощност0–100 км/чВерсииЦенаРезултат
2-serie Coupe2014–2017217 к.с.6,7 s69€35k–€94k★ 4.3
2-serie Coupe2017–2021260 к.с.6,2 s17€43k–€127k★ 3.8
2-serie Coupe2021–2024305 к.с.5,8 s8€50k–€120k★ 3.6
2-serie Coupe2024–днес350 к.с.5,3 s10€59k–€165k★ 3.9

Оборудване

2-serie Gran Coupe

Има ли BMW Серия 2 Apple CarPlay?
Опцияпри всички версии
Има ли BMW Серия 2 парктроник?
Стандартно (предни и задни)при 8 от 9 версии
Има ли BMW Серия 2 камера за задно виждане?
Стандартнопри всички версии
Има ли BMW Серия 2 круиз контрол?
Стандартнопри всички версии
Има ли BMW Серия 2 вградена навигация?
Стандартнопри всички версии
Има ли BMW Серия 2 ISOFIX?
Стандартнопри всички версии
Има ли BMW Серия 2 асистент за поддържане на лентата?
Стандартнопри всички версии
Има ли BMW Серия 2 Bluetooth?
Стандартнопри всички версии
Има ли BMW Серия 2 въздушна възглавница за водача?
Стандартнопри всички версии