Toyota Avensis

Години1997–2019
Поколения18
Общо версии391
Типове каросерияКомби · Седан · Хечбек
ПлатформаToyota MC platform · Toyota New MC platform
СглобяванеUnited Kingdom: Burnaston, Derbyshire
ПредшественикToyota Corona/Carina E
НаследникCamry
Известен също катоCaldina (Japan) · Corona (Latam, Greece) · Corona Avensis (Peru, Chile)

Toyota Avensis е модел с каросерия комби, седан и хечбек, произвеждан 1997–2019, обхващащ 18 поколения с 391 версии в базата данни на Cars-Data.com. Сред обхванатите поколения са Avensis Touring Sports, Avensis, Avensis Wagon и Avensis. Типовете каросерия през линията Avensis обхващат комби, седан и хечбек, отразявайки различни пазарни позиции през производството. Поколението Avensis Touring Sports е най-обстойно документирано, с 40 версии през опции за двигател, скоростни кутии и нива на оборудване. Всяка страница на версия предоставя обем на двигателя, мощност в к.с. и kW, ускорение 0–100 км/ч, максимална скорост, разход на гориво, емисии CO₂, размери и каталожна цена при представянето.

Поколения · 18

Изберете своето Avensis поколение.

Топ характеристики за този моделНай-висока максимална скоростНай-добър среден разходРазмериКапацитет на тегленеПробег
Бързи отговори
Колко поколения има Toyota Avensis?

Toyota Avensis има 18 поколения с общо 391 версии в базата данни на Cars-Data.com. Всяко поколение има собствена страница, изброяваща всички версии със спецификации на двигателя, данни за мощността и разхода.

През кои години се произвеждаше Toyota Avensis?

Toyota Avensis се произвеждаше 1997–2019. През този период моделът се развиваше през няколко поколения, всяко от които въведе нови опции за двигател, типове каросерия и технологични подобрения.

Какъв тип каросерия е Toyota Avensis?

Toyota Avensis е наличен като Комби, Седан, Хечбек. Тези типове каросерия отразяват различните пазарни позиции и приложения, на които моделът е служил през своята производствена история.

T270Платформа · 2 версии каросерия
T250Платформа · 3 версии каросерия
T220Платформа · 3 версии каросерия
Калкулатор на разходите

Колко всъщност би ви коствало това?

27 774Прогнозна обща сума · €5555 годишно
  • Амортизация13 318
  • Гориво / енергия5546
  • Застраховка3750
  • Поддръжка3000
  • Пътен данък2160

Само оценка — застраховката, поддръжката и данъкът са общи стойности, не оферта за вашата кола или държава. Горивото/енергията използват средни цени за ЕС.

Регионални имена · 3

Toyota Avensis: имена по пазари

Този модел е продаван под различни имена на различните пазари — същият автомобил, различен емблема или наименование.

  • Caldina
    Japan
  • Corona
    Latam, Greece
  • Corona Avensis
    Peru, Chile
През · Комби

Как се променяше мощността през поколенията

ПоколениеМощност0–100 км/чВерсииЦенаРезултат
Avensis Wagon1997–2000111 к.с.11,5 s19€20k–€26k★ 3.0
Avensis Wagon2000–2003126 к.с.10,9 s19€20k–€29k★ 3.3
Avensis Wagon2003–2006141 к.с.10,2 s22€26k–€36k★ 3.1
Avensis Wagon2006–2009144 к.с.10 s17€25k–€37k★ 3.1
Avensis Wagon2009–2012146 к.с.9,9 s36€25k–€47k★ 3.5
Avensis Wagon2012–2015144 к.с.9,9 s24€28k–€51k★ 3.4
Avensis Touring Sports2015–2019139 к.с.10,5 s40€31k–€47k★ 3.2

Оборудване

Avensis Touring Sports

Има ли Toyota Avensis парктроник?
Стандартно (задни)при всички версии
Има ли Toyota Avensis камера за задно виждане?
Стандартнопри 39 от 40 версии
Има ли Toyota Avensis круиз контрол?
Стандартнопри всички версии
Има ли Toyota Avensis вградена навигация?
Стандартнопри 26 от 40 версии
Има ли Toyota Avensis ISOFIX?
Стандартнопри всички версии
Има ли Toyota Avensis асистент за поддържане на лентата?
Стандартнопри 39 от 40 версии
Има ли Toyota Avensis Bluetooth?
Стандартнопри всички версии
Има ли Toyota Avensis въздушна възглавница за водача?
Стандартнопри всички версии