Cupra Leon

Roky2020–současnost
Generace4
Celkem variant34
Typy karoserieKombi · Hatchback
PlatformaVolkswagen Group A4 · Volkswagen Group A5 · Volkswagen Group MQB platform · Volkswagen Group MQB Evo
DesignérGiorgetto Giugiaro at Italdesign · Walter de Silva · Julio Lozano under Alejandro Mesonero-Romanos · Dani García
MontážSpain: Martorell, Catalonia · Belgium: Brussels · Algeria: Relizane
PředchůdceRonda
Známý také jakoLeón (2020–)
Příbuzné modelySeat Leon

Cupra Leon je model kombi a hatchback, vyráběný 2020–současnost, s 4 generacemi a 34 variantami v databázi Cars-Data.com. Dokumentované generace zahrnují Leon Sportstourer (2024-), Leon (2024-), Leon (2020-2024) a Leon Sportstourer (2020-2024). Typy karoserií v řadě Leon zahrnují kombi a hatchback, odrážejíce různé tržní segmenty v průběhu výroby. Generace Leon (2020-2024) je nejrozsáhleji zdokumentována, s 11 variantami zahrnujícími různé motory, převodovky a výbavové stupně. Každá stránka varianty obsahuje objem motoru, výkon v koních a kW, zrychlení 0–100 km/h, maximální rychlost, spotřebu paliva, emise CO₂, rozměry a katalogovou cenu při uvedení na trh.

Generace · 4

Vyberte svou Leon generaci.

Hlavní specifikace tohoto modeluNejvyšší maximální rychlostNejlepší průměrná spotřebaRozměryTažná kapacitaDojezd
Rychlé odpovědi
Kolik generací má Cupra Leon?

Cupra Leon má 4 generace s celkem 34 variantami v databázi Cars-Data.com. Každá generace má vlastní stránku se všemi variantami, specifikacemi motoru, výkonnostními daty a hodnotami spotřeby.

V jakých letech byl Cupra Leon vyráběn?

Cupra Leon je vyráběn 2020–současnost. V průběhu tohoto období se model vyvíjel přes několik generací, každá přinášela nové motorové varianty, karosářské styly a technická vylepšení.

Jaký typ karosérie má Cupra Leon?

Cupra Leon je dostupný jako Kombi, Hatchback. Tyto karosářské styly odrážejí různá tržní postavení a využití modelu v průběhu jeho výrobní historie.

Kalkulačka nákladů

Kolik by vás to skutečně stálo?

37 586Odhadované celkové náklady · €7 517 ročně
  • Odpisy18 736
  • Palivo / energie10 500
  • Pojištění3 750
  • Údržba3 000
  • Silniční daň1 600

Pouze odhad — pojištění, údržba a silniční daň jsou obecné hodnoty, ne nabídka pro vaše auto nebo zemi. Palivo/energie vychází z průměrných cen EU.

Regionální názvy · 1

Cupra Leon: názvy podle trhu

Tento model se prodával pod různými názvy na různých trzích — stejné auto, jiná značka nebo název.

  • León
    2020–současnost
Napříč · Kombi

Jak se výkon vyvíjel napříč generacemi

GeneraceVýkon0–100 km/hVariantyCenaSkóre
Leon Sportstourer (2020-2024)2020–2024150 k7,5 s11€40k–€54k★ 3.5
Leon Sportstourer (2024-)2024–současnost150 k7,5 s6€43k–€53k★ 3.0

Výbava

Leon Sportstourer (2024-)

Má Cupra Leon Apple CarPlay?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon Android Auto?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon parkovací senzory?
Standardně (vpředu i vzadu)u všech verzí
Má Cupra Leon couvací kameru?
Standardněu 5 z 6 verzí
Má Cupra Leon tempomat?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon vestavěnou navigaci?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon ISOFIX?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon asistenta jízdy v pruhu?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon Bluetooth?
Standardněu všech verzí
Má Cupra Leon airbag řidiče?
Standardněu všech verzí