Αρχική/Audi/100/100 Avant C4 (1991-1994)/Audi 100 Avant 2.0 E 85kW
Audi · 100 · 100 Avant C4 (1991-1994)

Audi 100 Avant 2.0 E 85kW

1.3στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 99% από 2.052 μοντέλα Wagon Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Στέισον βάγκονΒενζίνηΑυτόματοFWDΈτος 1991
116
Ίπποι δύναμης · 85 kW
13.9s
0–100 km/h
179
km/h μέγιστη ταχύτητα
9.2
l/100 km
34.857 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 1991

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW είναι ένα στέισον βάγκον με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 116 ίππους (85 kW).

Audi 100 Avant 2.0 E 85kW με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 13,9 s και φτάνει τελική ταχύτητα 179 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω αυτόματου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 9,2 l/100 km μικτός.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 1991 ως μέρος της γενιάς Audi 100 Avant C4 (1991-1994), μαζί με άλλες 17 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Audi 100; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW αποδίδει 116 hp (85 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW από 0 στα 100 km/h;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 13.9 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Η μέγιστη ταχύτητα του Audi 100 Avant 2.0 E 85kW είναι 179 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 9.2 l/100 km.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Αυτόματο.

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW έχει κινητήρα 1,984 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW παράγει 168 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW;

Το Audi 100 Avant 2.0 E 85kW λανσαρίστηκε το 1991.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Audi 100;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €