Audi · A6 · A6 Avant Facelift 2008 (2008-2011)

Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance

2.8στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 47% από 2.012 μοντέλα Wagon Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Στέισον βάγκονΒενζίνηΑυτόματοFWDΈτος 2010F
170
Ίπποι δύναμης · 125 kW
8.8s
0–100 km/h
220
km/h μέγιστη ταχύτητα
7.8
l/100 km
48.120 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 2010

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance είναι ένα στέισον βάγκον με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 170 ίππους (125 kW).

Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 8,8 s και φτάνει τελική ταχύτητα 220 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω αυτόματου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 7,8 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 181 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2010 ως μέρος της γενιάς Audi A6 Avant Facelift 2008 (2008-2011), μαζί με άλλες 58 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Audi A6; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance αποδίδει 170 hp (125 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance από 0 στα 100 km/h;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 8.8 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Η μέγιστη ταχύτητα του Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance είναι 220 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 7.8 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance εκπέμπει 181 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Αυτόματο.

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance έχει κινητήρα 1,984 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance παράγει 280 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance;

Το Audi A6 Avant 2.0 TFSI Advance λανσαρίστηκε το 2010.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Audi A6;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σχετικά

Άλλες παραλλαγές στη γενιά αυτή

Σε όλες τις γενιές

Άλλες γενιές Audi A6