Audi · A8 · A8 Facelift 1999 (1999-2002)

Audi A8 2.5 TDI

1.6στα 5Cars-Data Score

Κορυφαίο 93% από 1.302 μοντέλα Sedan Diesel σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΣεντάνΠετρέλαιοΑυτόματοFWDΈτος 2001G
180
Ίπποι δύναμης · 132 kW
9.3s
0–100 km/h
225
km/h μέγιστη ταχύτητα
8.1
l/100 km

Το Audi A8 2.5 TDI είναι ένα σεντάν με πετρελαιοκινητήρα που αποδίδει 180 ίππους (132 kW).

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 9,3 s και φτάνει τελική ταχύτητα 225 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω αυτόματου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 8,1 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 219 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2001 ως μέρος της γενιάς Audi A8 Facelift 1999 (1999-2002), μαζί με άλλες 15 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI αποδίδει 180 hp (132 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Audi A8 2.5 TDI από 0 στα 100 km/h;

Το Audi A8 2.5 TDI επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 9.3 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Audi A8 2.5 TDI;

Η μέγιστη ταχύτητα του Audi A8 2.5 TDI είναι 225 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 8.1 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI εκπέμπει 219 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Αυτόματο.

Το Audi A8 2.5 TDI έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Audi A8 2.5 TDI μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI έχει κινητήρα 2,496 cc με 6 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI παράγει 370 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Audi A8 2.5 TDI;

Το Audi A8 2.5 TDI λανσαρίστηκε το 2001.