Audi · V8 · V8 (1989-1994)

Audi V8

2.3στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 68% από 2.397 μοντέλα Sedan Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΣεντάνΒενζίνηΜηχανικόAWDΈτος 1989
250
Ίπποι δύναμης · 184 kW
7.6s
0–100 km/h
244
km/h μέγιστη ταχύτητα
12.2
l/100 km
84.013 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 1989

Το Audi V8 είναι ένα σεντάν με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 250 ίππους (184 kW).

Audi V8 με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 7,6 s και φτάνει τελική ταχύτητα 244 km/h. Διαθέτει τετρακίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 12,2 l/100 km μικτός.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 1989 ως μέρος της γενιάς Audi V8 (1989-1994), μαζί με άλλες 4 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Audi V8; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Audi V8;

Το Audi V8 αποδίδει 250 hp (184 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Audi V8 από 0 στα 100 km/h;

Το Audi V8 επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 7.6 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Audi V8;

Η μέγιστη ταχύτητα του Audi V8 είναι 244 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Audi V8;

Το Audi V8 έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 12.2 l/100 km.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Audi V8;

Το Audi V8 είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Audi V8 έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Audi V8 μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης AWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Audi V8;

Το Audi V8 έχει κινητήρα 3,562 cc με 8 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Audi V8;

Το Audi V8 παράγει 340 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Audi V8;

Το Audi V8 λανσαρίστηκε το 1989.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Audi V8;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €