Chevrolet · Cruze · Cruze (2011-2014)

Chevrolet Cruze 1.4T LTZ

ΧάτσμπακΒενζίνηΑυτόματοFWDΈτος 2014E
140
Ίπποι δύναμης · 103 kW
10.5s
0–100 km/h
204
km/h μέγιστη ταχύτητα
6.4
l/100 km

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ είναι ένα χάτσμπακ με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 140 ίππους (103 kW).

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 10,5 s και φτάνει τελική ταχύτητα 204 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω αυτόματου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 6,4 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 149 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2014 ως μέρος της γενιάς Chevrolet Cruze (2011-2014), μαζί με άλλες 22 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ αποδίδει 140 hp (103 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ από 0 στα 100 km/h;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 10.5 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Η μέγιστη ταχύτητα του Chevrolet Cruze 1.4T LTZ είναι 204 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 6.4 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ εκπέμπει 149 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Αυτόματο.

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ έχει κινητήρα 1,364 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ παράγει 200 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ;

Το Chevrolet Cruze 1.4T LTZ λανσαρίστηκε το 2014.

Σε όλες τις γενιές

Άλλες γενιές Chevrolet Cruze