Fiat 500X

Έτη2015–2024
Γενιές2
Σύνολο παραλλαγών100
Τύποι αμαξώματοςSUV
ΠλατφόρμαFCA Small Wide 4×4
ΣχεδιαστήςDanilo Tosetti, Antonella Pischedda, Fabio Ricupero and Dario Pellegrino under Roberto Giolito
ΣυναρμολόγησηItaly: Melfi, Potenza
ΠροκάτοχοςSedici
Διάδοχος600

Το Fiat 500X είναι ένα μοντέλο SUV, παραγωγής 2015–2024, με 2 γενιές και 100 παραλλαγές στη βάση δεδομένων Cars-Data.com. Οι τεκμηριωμένες γενιές περιλαμβάνουν τα 500X (2018-2024) και 500X (2015-2018). Η γενιά 500X (2015-2018) είναι η πιο εκτεταμένα τεκμηριωμένη, με 60 παραλλαγές που καλύπτουν διαφορετικές επιλογές κινητήρα, κιβώτια ταχυτήτων και επίπεδα εξοπλισμού. Κάθε σελίδα παραλλαγής παρέχει κυβισμό κινητήρα, ισχύ σε ΑΛ και kW, επιτάχυνση 0–100 km/h, μέγιστη ταχύτητα, κατανάλωση καυσίμου, εκπομπές CO₂, διαστάσεις και τιμή καταλόγου κατά την κυκλοφορία.

Γενιές · 2

Επιλέξτε τη 500X γενιά σας.

Κορυφαίες προδιαγραφές για αυτό το μοντέλοΜέγιστη τιμή κορυφαίας ταχύτηταςΚαλύτερη μέση κατανάλωσηΔιαστάσειςΙκανότητα έλξηςΑυτονομία
Γρήγορες απαντήσεις
Πόσες γενιές έχει το Fiat 500X;

Το Fiat 500X έχει 2 γενιές με συνολικά 100 παραλλαγές στη βάση δεδομένων Cars-Data.com. Κάθε γενιά έχει τη δική της σελίδα με όλες τις παραλλαγές, προδιαγραφές κινητήρα, στοιχεία επιδόσεων και τιμές κατανάλωσης.

Ποια χρόνια κατασκευάστηκε το Fiat 500X;

Το Fiat 500X παράγεται 2015–2024. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου το μοντέλο εξελίχθηκε μέσα από πολλές γενιές, καθεμία εισάγοντας νέες επιλογές κινητήρα, στυλ αμαξώματος και τεχνολογικές αναβαθμίσεις.

Τι τύπος αμαξώματος είναι το Fiat 500X;

Το Fiat 500X είναι διαθέσιμο ως SUV. Αυτά τα στυλ αμαξώματος αντικατοπτρίζουν τις διαφορετικές θέσεις αγοράς και χρήσεις που το μοντέλο έχει εξυπηρετήσει κατά τη διάρκεια της ιστορίας παραγωγής του.

Υπολογιστής κόστους

Πόσο θα σας κόστιζε πραγματικά;

30.391Εκτιμώμενο συνολικό κόστος · €6.078 τον χρόνο
  • Απόσβεση10.701
  • Καύσιμο / ενέργεια10.500
  • Ασφάλεια3.750
  • Συντήρηση3.000
  • Τέλη κυκλοφορίας2.440

Μόνο εκτίμηση — η ασφάλεια, η συντήρηση και τα τέλη είναι γενικά στοιχεία, όχι προσφορά για το αυτοκίνητο ή τη χώρα σας. Τα καύσιμα/ενέργεια χρησιμοποιούν μέσες τιμές ΕΕ.

Σε όλες · SUV

Πώς εξελίχθηκε η απόδοση μεταξύ των γενεών

ΓενιάΙσχύς0–100 χλμ/ώραΕκδόσειςΤιμήΒαθμολογία
500X (2015-2018)2015–2018130 ίπποι10,4 s60€22k–€42k★ 3.7
500X (2018-2024)2018–2024132 ίπποι10 s40€24k–€39k★ 3.7

Εξοπλισμός

500X (2018-2024)

Διαθέτει το Fiat 500X Apple CarPlay;
Στάνταρσε 39 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X Android Auto;
Στάνταρσε 39 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X αισθητήρες παρκαρίσματος;
Στάνταρ (πίσω)σε 24 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X κάμερα οπισθοπορείας;
Στάνταρσε 22 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X cruise control;
Στάνταρσε 38 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X ενσωματωμένη πλοήγηση;
Στάνταρσε 18 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X ISOFIX;
Στάνταρσε όλες τις εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X υποβοήθηση διατήρησης λωρίδας;
Στάνταρσε 38 από 40 εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X Bluetooth;
Στάνταρσε όλες τις εκδόσεις
Διαθέτει το Fiat 500X αερόσακο οδηγού;
Στάνταρσε όλες τις εκδόσεις