Αρχική/Ford/Fusion/Fusion (2005-2012)/Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend
Ford · Fusion · Fusion (2005-2012)

Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend

3.6στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 10% από 632 μοντέλα MPV Diesel σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΠολυχρηστικόΠετρέλαιοΜηχανικόFWDΈτος 2005G
90
Ίπποι δύναμης · 66 kW
12.2s
0–100 km/h
176
km/h μέγιστη ταχύτητα
4.6
l/100 km
20.195 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 2005

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend είναι ένα πολυχρηστικό με πετρελαιοκινητήρα που αποδίδει 90 ίππους (66 kW).

Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 12,2 s και φτάνει τελική ταχύτητα 176 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 4,6 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 122 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2005 ως μέρος της γενιάς Ford Fusion (2005-2012), μαζί με άλλες 26 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Ford Fusion; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend αποδίδει 90 hp (66 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend από 0 στα 100 km/h;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 12.2 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Η μέγιστη ταχύτητα του Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend είναι 176 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 4.6 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend εκπέμπει 122 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend έχει κινητήρα 1,560 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend παράγει 204 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend;

Το Ford Fusion 1.6 16V TDCi Trend λανσαρίστηκε το 2005.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Ford Fusion;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σε όλες τις γενιές

Άλλες γενιές Ford Fusion