Αρχική/Ford/Galaxy/Galaxy MK1 (1995-2000)/Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si
Ford · Galaxy · Galaxy MK1 (1995-2000)

Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si

1.7στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 90% από 631 μοντέλα MPV Diesel σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΠολυχρηστικόΠετρέλαιοΜηχανικόFWDΈτος 1999G
110
Ίπποι δύναμης · 81 kW
16.4s
0–100 km/h
172
km/h μέγιστη ταχύτητα
6.5
l/100 km
34.939 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 1999

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si είναι ένα πολυχρηστικό με πετρελαιοκινητήρα που αποδίδει 110 ίππους (81 kW).

Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 16,4 s και φτάνει τελική ταχύτητα 172 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 6,5 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 178 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 1999 ως μέρος της γενιάς Ford Galaxy MK1 (1995-2000), μαζί με άλλες 36 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Ford Galaxy; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si αποδίδει 110 hp (81 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si από 0 στα 100 km/h;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 16.4 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Η μέγιστη ταχύτητα του Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si είναι 172 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 6.5 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si εκπέμπει 178 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si έχει κινητήρα 1,896 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si παράγει 235 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si;

Το Ford Galaxy 1.9 TDI 110hp Si λανσαρίστηκε το 1999.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Ford Galaxy;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σχετικά

Άλλες παραλλαγές στη γενιά αυτή