Honda · Accord · Accord (1977-1981)

Honda Accord Accord

2.2στα 5Cars-Data Score

Κορυφαίο 79% από 2.389 μοντέλα Sedan Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΣεντάνΒενζίνηΜηχανικόFWDΈτος 1977
80
Ίπποι δύναμης · 59 kW
13.5s
0–100 km/h
162
km/h μέγιστη ταχύτητα
9.1
l/100 km

Το Honda Accord Accord είναι ένα σεντάν με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 80 ίππους (59 kW).

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 13,5 s και φτάνει τελική ταχύτητα 162 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 9,1 l/100 km μικτός.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 1977 ως μέρος της γενιάς Honda Accord (1977-1981), ως η μοναδική καταχωρημένη έκδοση αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Honda Accord Accord;

Το Honda Accord Accord αποδίδει 80 hp (59 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Honda Accord Accord από 0 στα 100 km/h;

Το Honda Accord Accord επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 13.5 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Honda Accord Accord;

Η μέγιστη ταχύτητα του Honda Accord Accord είναι 162 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Honda Accord Accord;

Το Honda Accord Accord έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 9.1 l/100 km.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Honda Accord Accord;

Το Honda Accord Accord είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Honda Accord Accord έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Honda Accord Accord μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Honda Accord Accord;

Το Honda Accord Accord έχει κινητήρα 1,602 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Honda Accord Accord;

Το Honda Accord Accord παράγει 127 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Honda Accord Accord;

Το Honda Accord Accord λανσαρίστηκε το 1977.

Σχετικά

Άλλες παραλλαγές στη γενιά αυτή