Mitsubishi Carisma

Έτη1995–2005
Γενιές6
Σύνολο παραλλαγών137
Τύποι αμαξώματοςΣεντάν · Χάτσμπακ
ΣχεδιαστήςKiyoshi Honda
ΣυναρμολόγησηBorn, Netherlands
ΠροκάτοχοςGalant
ΔιάδοχοςLancer

Το Mitsubishi Carisma είναι ένα μοντέλο σεντάν και χάτσμπακ, παραγωγής 1995–2005, με 6 γενιές και 137 παραλλαγές στη βάση δεδομένων Cars-Data.com. Οι τεκμηριωμένες γενιές περιλαμβάνουν τα Carisma (2001-2003), Carisma (2001-2005), Carisma (1999-2001) και Carisma (1999-2001). Τα στυλ αμαξώματος στη γκάμα Carisma περιλαμβάνουν σεντάν και χάτσμπακ, αντικατοπτρίζοντας διαφορετικές θέσεις στην αγορά κατά τη διάρκεια της παραγωγής. Η γενιά Carisma (2001-2005) είναι η πιο εκτεταμένα τεκμηριωμένη, με 27 παραλλαγές που καλύπτουν διαφορετικές επιλογές κινητήρα, κιβώτια ταχυτήτων και επίπεδα εξοπλισμού. Κάθε σελίδα παραλλαγής παρέχει κυβισμό κινητήρα, ισχύ σε ΑΛ και kW, επιτάχυνση 0–100 km/h, μέγιστη ταχύτητα, κατανάλωση καυσίμου, εκπομπές CO₂, διαστάσεις και τιμή καταλόγου κατά την κυκλοφορία.

Γενιές · 6

Επιλέξτε τη Carisma γενιά σας.

Κορυφαίες προδιαγραφές για αυτό το μοντέλοΜέγιστη τιμή κορυφαίας ταχύτηταςΚαλύτερη μέση κατανάλωσηΔιαστάσειςΙκανότητα έλξηςΑυτονομία
Γρήγορες απαντήσεις
Πόσες γενιές έχει το Mitsubishi Carisma;

Το Mitsubishi Carisma έχει 6 γενιές με συνολικά 137 παραλλαγές στη βάση δεδομένων Cars-Data.com. Κάθε γενιά έχει τη δική της σελίδα με όλες τις παραλλαγές, προδιαγραφές κινητήρα, στοιχεία επιδόσεων και τιμές κατανάλωσης.

Ποια χρόνια κατασκευάστηκε το Mitsubishi Carisma;

Το Mitsubishi Carisma παράγεται 1995–2005. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου το μοντέλο εξελίχθηκε μέσα από πολλές γενιές, καθεμία εισάγοντας νέες επιλογές κινητήρα, στυλ αμαξώματος και τεχνολογικές αναβαθμίσεις.

Τι τύπος αμαξώματος είναι το Mitsubishi Carisma;

Το Mitsubishi Carisma είναι διαθέσιμο ως Σεντάν, Χάτσμπακ. Αυτά τα στυλ αμαξώματος αντικατοπτρίζουν τις διαφορετικές θέσεις αγοράς και χρήσεις που το μοντέλο έχει εξυπηρετήσει κατά τη διάρκεια της ιστορίας παραγωγής του.

Υπολογιστής κόστους

Πόσο θα σας κόστιζε πραγματικά;

28.105Εκτιμώμενο συνολικό κόστος · €5.621 τον χρόνο
  • Απόσβεση7.783
  • Καύσιμο / ενέργεια10.172
  • Ασφάλεια3.750
  • Συντήρηση3.000
  • Τέλη κυκλοφορίας3.400

Μόνο εκτίμηση — η ασφάλεια, η συντήρηση και τα τέλη είναι γενικά στοιχεία, όχι προσφορά για το αυτοκίνητο ή τη χώρα σας. Τα καύσιμα/ενέργεια χρησιμοποιούν μέσες τιμές ΕΕ.

Σε όλες · Χάτσμπακ

Πώς εξελίχθηκε η απόδοση μεταξύ των γενεών

ΓενιάΙσχύς0–100 χλμ/ώραΕκδόσειςΤιμήΒαθμολογία
Carisma (1995-1999)1995–1999106 ίπποι12 s22€15k–€23k★ 3.6
Carisma (1999-2001)1999–2001109 ίπποι11,9 s25€17k–€28k★ 3.4
Carisma (2001-2005)2001–2005111 ίπποι12 s27€19k–€28k★ 3.3

Εξοπλισμός

Carisma (2001-2003)

Διαθέτει το Mitsubishi Carisma αισθητήρες παρκαρίσματος;
Στάνταρ (πίσω)σε όλες τις εκδόσεις
Διαθέτει το Mitsubishi Carisma cruise control;
Προαιρετικάσε 5 από 19 εκδόσεις
Διαθέτει το Mitsubishi Carisma αερόσακο οδηγού;
Στάνταρσε όλες τις εκδόσεις