Opel · Monterey · Monterey LTD (1992-1998)

Opel Monterey LTD 3.2i 24V

1.6στα 5Cars-Data Score

Κορυφαίο 94% από 1.284 μοντέλα SUV Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

SUVΒενζίνηΜηχανικόAWDΈτος 1992
177
Ίπποι δύναμης · 130 kW
11.5s
0–100 km/h
170
km/h μέγιστη ταχύτητα
14.4
l/100 km

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V είναι ένα suv με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 177 ίππους (130 kW).

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 11,5 s και φτάνει τελική ταχύτητα 170 km/h. Διαθέτει τετρακίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 14,4 l/100 km μικτός.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 1992 ως μέρος της γενιάς Opel Monterey LTD (1992-1998), μαζί με άλλες 1 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V αποδίδει 177 hp (130 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Opel Monterey LTD 3.2i 24V από 0 στα 100 km/h;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 11.5 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Η μέγιστη ταχύτητα του Opel Monterey LTD 3.2i 24V είναι 170 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 14.4 l/100 km.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης AWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V έχει κινητήρα 3,165 cc με 6 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V παράγει 260 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Opel Monterey LTD 3.2i 24V;

Το Opel Monterey LTD 3.2i 24V λανσαρίστηκε το 1992.

Σε όλες τις γενιές

Άλλες γενιές Opel Monterey