Peugeot · 308 · 308 SW Facelift 2011 (2011-2014)

Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP

3.1στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 29% από 2.012 μοντέλα Wagon Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Στέισον βάγκονΒενζίνηΜηχανικόFWDΈτος 2012F
156
Ίπποι δύναμης · 115 kW
9.5s
0–100 km/h
211
km/h μέγιστη ταχύτητα
7.1
l/100 km
30.525 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 2012

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP είναι ένα στέισον βάγκον με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 156 ίππους (115 kW).

Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 9,5 s και φτάνει τελική ταχύτητα 211 km/h. Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 7,1 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 165 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2012 ως μέρος της γενιάς Peugeot 308 SW Facelift 2011 (2011-2014), μαζί με άλλες 23 εκδόσεις αυτής της γενιάς. Είναι η ισχυρότερη έκδοση με την ταχύτερη επιτάχυνση αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Peugeot 308; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP αποδίδει 156 hp (115 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP από 0 στα 100 km/h;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 9.5 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Η μέγιστη ταχύτητα του Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP είναι 211 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 7.1 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP εκπέμπει 165 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP έχει κινητήρα 1,598 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP παράγει 240 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP;

Το Peugeot 308 SW Sportium 1.6 THP λανσαρίστηκε το 2012.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Peugeot 308;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σχετικά

Άλλες παραλλαγές στη γενιά αυτή