Renault · Mégane · Mégane Break Facelift 1999 (1999-2000)

Renault Mégane Break RXI 1.6 16V

3.3στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 18% από 2.012 μοντέλα Wagon Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Στέισον βάγκονΒενζίνηΑυτόματοFWDΈτος 2000
110
Ίπποι δύναμης · 79 kW
-s
0–100 km/h
-
km/h μέγιστη ταχύτητα
-
l/100 km
18.920 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 2000

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V είναι ένα στέισον βάγκον με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 110 ίππους (79 kW).

Renault Mégane Break RXI 1.6 16V με μια ματιά

Επιδόσεις

Διαθέτει εμπρόσθια κίνηση μέσω αυτόματου κιβωτίου ταχυτήτων.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2000 ως μέρος της γενιάς Renault Mégane Break Facelift 1999 (1999-2000), μαζί με άλλες 18 εκδόσεις αυτής της γενιάς. Είναι η ισχυρότερη έκδοση αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Renault Mégane; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Renault Mégane Break RXI 1.6 16V;

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V αποδίδει 110 hp (79 kW).

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V;

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Αυτόματο.

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης FWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Renault Mégane Break RXI 1.6 16V;

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V έχει κινητήρα 1,598 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V;

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V παράγει 148 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V;

Το Renault Mégane Break RXI 1.6 16V λανσαρίστηκε το 2000.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Renault Mégane;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σε όλες τις γενιές

Άλλες γενιές Renault Mégane