Toyota · MR2 · MR2 (1985-1990)

Toyota MR2 1.6

3.0στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 32% από 605 μοντέλα Coupe Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΚουπέΒενζίνηΜηχανικόRWDΈτος 1985
124
Ίπποι δύναμης · 91 kW
8.4s
0–100 km/h
200
km/h μέγιστη ταχύτητα
7.3
l/100 km
22.369 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 1985

Το Toyota MR2 1.6 είναι ένα κουπέ με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 124 ίππους (91 kW).

Toyota MR2 1.6 με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 8,4 s και φτάνει τελική ταχύτητα 200 km/h. Διαθέτει οπίσθια κίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 7,3 l/100 km μικτός.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 1985 ως μέρος της γενιάς Toyota MR2 (1985-1990), ως η μοναδική καταχωρημένη έκδοση αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Toyota MR2; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Toyota MR2 1.6;

Το Toyota MR2 1.6 αποδίδει 124 hp (91 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Toyota MR2 1.6 από 0 στα 100 km/h;

Το Toyota MR2 1.6 επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 8.4 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Toyota MR2 1.6;

Η μέγιστη ταχύτητα του Toyota MR2 1.6 είναι 200 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Toyota MR2 1.6;

Το Toyota MR2 1.6 έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 7.3 l/100 km.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Toyota MR2 1.6;

Το Toyota MR2 1.6 είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Toyota MR2 1.6 έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Toyota MR2 1.6 μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης RWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Toyota MR2 1.6;

Το Toyota MR2 1.6 έχει κινητήρα 1,587 cc με 4 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Toyota MR2 1.6;

Το Toyota MR2 1.6 παράγει 142 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Toyota MR2 1.6;

Το Toyota MR2 1.6 λανσαρίστηκε το 1985.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Toyota MR2;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σχετικά

Άλλες παραλλαγές στη γενιά αυτή