Početna/Pontiac/Firebird

Pontiac Firebird

Godine1990–1997
Generacije3
Ukupno verzija11
Tipovi karoserijeKabriolet · Kupe
PlatformaF-body
DizajnerJack Humbert · Bill Porter · Jerry Palmer, Bill Porter · John Folden
SklapanjeUnited States: Lordstown, Ohio · United States: Van Nuys, California · United States: Norwood, Ohio · Canada: Sainte-Thérèse, Quebec

Pontiac Firebird je model karoserije kabriolet i kupe, proizvođen 1990–1997, koji obuhvaća 3 generacije s 11 verzija u bazi podataka Cars-Data.com. Među obuhvaćenim generacijama su Firebird Convertible, Firebird Coupe i Firebird Coupe. Tipovi karoserije kroz lozu Firebird obuhvaćaju kabriolet i kupe, odražavajući različite tržišne pozicije tijekom proizvodnje. Generacija Firebird Coupe najopsežnije je dokumentirana, s 6 verzija kroz opcije motora, mjenjača i razine opreme. Svaka stranica verzije pruža obujam motora, snagu u KS i kW, ubrzanje 0–100 km/h, najveću brzinu, potrošnju goriva, emisije CO₂, dimenzije i kataložnu cijenu pri lansiranju.

Generacije · 3

Odaberite svoju Firebird generaciju.

Najbolje specifikacije za ovaj modelNajveća brzinaNajbolja prosječna potrošnjaDimenzijeKapacitet vučeDoseg
Brzi odgovori
Koliko generacija ima Pontiac Firebird?

Pontiac Firebird ima 3 generacije s ukupno 11 verzija u bazi podataka Cars-Data.com. Svaka generacija ima vlastitu stranicu s popisom svih verzija, specifikacijama motora, podacima o performansama i potrošnji.

Kojih se godina proizvodio Pontiac Firebird?

Pontiac Firebird proizvodio se 1990–1997. Tijekom tog razdoblja model se razvijao kroz više generacija, od kojih je svaka donijela nove opcije motora, tipove karoserije i tehnološka poboljšanja.

Koji tip karoserije ima Pontiac Firebird?

Pontiac Firebird dostupan je kao Kabriolet, Kupe. Ti tipovi karoserije odražavaju različite tržišne pozicije i namjene kojima je model služio kroz svoju proizvodnu povijest.

Kalkulator troškova

Koliko bi te ovo stvarno koštalo?

38.402Procijenjeni ukupni trošak · €7.680 godišnje
  • Amortizacija19.552
  • Gorivo / energija10.500
  • Osiguranje3.750
  • Održavanje3.000
  • Cestarina1.600

Samo procjena — osiguranje, održavanje i cestarina generičke su brojke, a ne ponuda za vaš automobil ili zemlju. Gorivo/energija koriste prosječne cijene EU.

Kroz · Kupe

Kako su se performanse mijenjale kroz generacije

GeneracijaSnaga0–100 km/hVerzijeCijenaRezultat
Firebird Coupe1990–1994175 KS2€28k–€37k★ 3.9
Firebird Coupe1994–1997204 KS6,7 s6€27k–€49k★ 3.2

Oprema

Firebird Convertible

Ima li Pontiac Firebird senzore parkiranja?
Standardno (stražnji)na svim verzijama
Ima li Pontiac Firebird tempomat?
Standardnona svim verzijama
Ima li Pontiac Firebird zračni jastuk za vozača?
Standardnona svim verzijama