Audi · A8 · A8 Facelift 1999 (1999-2002)

Audi A8 2.5 TDI

1.85-bőlCars-Data Score

1302 Sedan Diesel modell közül a legjobb 87%-ban ebben az árkategóriában.

SzedánDízelManuálisFWDÉv 2001G
180
Lóerő · 132 kW
8.8s
0–100 km/h
227
km/h végső sebesség
7.2
l/100 km

A Audi A8 2.5 TDI egy szedán dízelmotorral amely 180 LE-t (132 kW) teljesít.

Frissítve 2026. jún. · Az adatokat a Cars-Data.com gondozza

Menetteljesítmény

8,8 s alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra, végsebessége 227 km/h. A meghajtás elsőkerék-hajtás manuális váltón keresztül.

Fogyasztás és hatótáv

A fogyasztás 7,2 l/100 km vegyes, 193 g/km CO₂-kibocsátás.

Generáció és történet

Ezt a változatot 2001-ben mutatták be a Audi A8 Facelift 1999 (1999-2002) generáció részeként, e generáció további 15 változata mellett.

A teljes műszaki adatlap — hengerűrtartalom, váltótípus, méretek, tömeg és korabeli listaár — a specifikációs oldalon érhető el.

Gyors válaszok
Mekkora a Audi A8 2.5 TDI motorteljestítménye?

A Audi A8 2.5 TDI 180 LE (132 kW) teljestítményt nyújt.

Milyen gyorsan gyorsul a Audi A8 2.5 TDI 0-ról 100 km/h-ra?

A Audi A8 2.5 TDI 8.8 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra.

Mekkora a Audi A8 2.5 TDI végsebesssége?

A Audi A8 2.5 TDI végsebessége 227 km/h.

Mekkora a Audi A8 2.5 TDI üzemanyag-fogyasztása?

A Audi A8 2.5 TDI kombinált üzemanyag-fogyasztása 7.2 l/100 km.

Mekkora a Audi A8 2.5 TDI CO₂-kibocsátása?

A Audi A8 2.5 TDI 193 g/km CO₂-t bocsát ki.

Milyen váltóval van felszerelve a Audi A8 2.5 TDI?

A Audi A8 2.5 TDI Manuális váltóval van felszerelve.

A Audi A8 2.5 TDI első, hátsó vagy összkerékhajtású?

A Audi A8 2.5 TDI FWD hajtáson keresztül továbbítja a teljesítményt.

Mekkora a Audi A8 2.5 TDI motorának hengerűrtartalma?

A Audi A8 2.5 TDI motorja 2,496 cm³, 6 hengerrel.

Mekkora a Audi A8 2.5 TDI nyomatéka?

A Audi A8 2.5 TDI 370 Nm nyomatékot produkál.

Mikor mutatták be a Audi A8 2.5 TDI-t?

A Audi A8 2.5 TDI-t 2001-ben mutatták be.