BMW · 3-serie · 3-serie (1983-1991)

BMW 3-serie 318iS

SedanBensinManuellRWDÅr 1989
136
Hestekrefter · 100 kW
9.9s
0–100 km/h
202
km/h toppfart
8.5
l/100 km

BMW 3-serie 318iS er en sedan med bensinmotor som yter 136 hk (100 kW).

Oppdatert juni 2026 · Data kuratert av Cars-Data.com

Ytelse

Den akselererer fra 0 til 100 km/t på 9,9 s og har en toppfart på 202 km/t. Den har bakhjulsdrift via en manuell girkasse.

Forbruk og rekkevidde

Forbruket ligger på 8,5 l/100 km blandet.

Generasjon og historie

Denne varianten ble introdusert i 1989 som en del av BMW 3-serie (1983-1991)-generasjonen, ved siden av 30 andre varianter i denne generasjonen.

Fullstendige tekniske data — slagvolum, girkassetype, dimensjoner, vekt og historisk listepris — finner du på spesifikasjonssiden.

Raske svar
Hva er motorkraften til BMW 3-serie 318iS?

BMW 3-serie 318iS produserer 136 hk (100 kW).

Hvor fort akselererer BMW 3-serie 318iS fra 0 til 100 km/h?

BMW 3-serie 318iS akselererer fra 0 til 100 km/h på 9.9 sekunder.

Hva er toppfarten til BMW 3-serie 318iS?

Toppfarten til BMW 3-serie 318iS er 202 km/h.

Hva er drivstofforbruket til BMW 3-serie 318iS?

BMW 3-serie 318iS har et kombinert drivstofforbruk på 8.5 l/100 km.

Hvilken girkasse har BMW 3-serie 318iS?

BMW 3-serie 318iS er utstyrt med Manuell girkasse.

Har BMW 3-serie 318iS forhjuls-, bakhjuls- eller firehjulsdrift?

BMW 3-serie 318iS overfører kraften via RWD-drift.

Hvor stor er motoren i BMW 3-serie 318iS?

BMW 3-serie 318iS har en 1,795 cm³ motor med 4 sylindre.

Hvilket dreiemoment har BMW 3-serie 318iS?

BMW 3-serie 318iS produserer 172 Nm dreiemoment.

Når ble BMW 3-serie 318iS lansert?

BMW 3-serie 318iS ble lansert i 1989.

På tvers av generasjoner

Andre BMW 3-serie-generasjoner