Hjem/Fiat/500/500 312 (2007-2015)/Fiat 500 1.4 16v Sport
Fiat · 500 · 500 312 (2007-2015)

Fiat 500 1.4 16v Sport

2.9av 5Cars-Data Score

Topp 42% av 3 925 Hatchback Petrol-modeller i denne prisklassen.

Kombi-coupéBensinManuellFWDÅr 2007G
100
Hestekrefter · 74 kW
10.5s
0–100 km/h
182
km/h toppfart
6.1
l/100 km

Fiat 500 1.4 16v Sport er en kombi-coupé med bensinmotor som yter 100 hk (74 kW).

Oppdatert juni 2026 · Data kuratert av Cars-Data.com

Ytelse

Den akselererer fra 0 til 100 km/t på 10,5 s og har en toppfart på 182 km/t. Den har forhjulsdrift via en manuell girkasse.

Forbruk og rekkevidde

Forbruket ligger på 6,1 l/100 km blandet, CO₂-utslipp på 140 g/km.

Generasjon og historie

Denne varianten ble introdusert i 2007 som en del av Fiat 500 312 (2007-2015)-generasjonen, ved siden av 86 andre varianter i denne generasjonen. Det er den kraftigste varianten med raskest akselerasjon i denne generasjonen.

Fullstendige tekniske data — slagvolum, girkassetype, dimensjoner, vekt og historisk listepris — finner du på spesifikasjonssiden.

Raske svar
Hva er motorkraften til Fiat 500 1.4 16v Sport?

Fiat 500 1.4 16v Sport produserer 100 hk (74 kW).

Hvor fort akselererer Fiat 500 1.4 16v Sport fra 0 til 100 km/h?

Fiat 500 1.4 16v Sport akselererer fra 0 til 100 km/h på 10.5 sekunder.

Hva er toppfarten til Fiat 500 1.4 16v Sport?

Toppfarten til Fiat 500 1.4 16v Sport er 182 km/h.

Hva er drivstofforbruket til Fiat 500 1.4 16v Sport?

Fiat 500 1.4 16v Sport har et kombinert drivstofforbruk på 6.1 l/100 km.

Hva er CO₂-utslippene til Fiat 500 1.4 16v Sport?

Fiat 500 1.4 16v Sport slipper ut 140 g/km CO₂.

Hvilken girkasse har Fiat 500 1.4 16v Sport?

Fiat 500 1.4 16v Sport er utstyrt med Manuell girkasse.

Har Fiat 500 1.4 16v Sport forhjuls-, bakhjuls- eller firehjulsdrift?

Fiat 500 1.4 16v Sport overfører kraften via FWD-drift.

Hvor stor er motoren i Fiat 500 1.4 16v Sport?

Fiat 500 1.4 16v Sport har en 1,368 cm³ motor med 4 sylindre.

Hvilket dreiemoment har Fiat 500 1.4 16v Sport?

Fiat 500 1.4 16v Sport produserer 131 Nm dreiemoment.

Når ble Fiat 500 1.4 16v Sport lansert?

Fiat 500 1.4 16v Sport ble lansert i 2007.

Relatert

Andre varianter i denne generasjonen