Hjem/Fiat/Tipo/Tipo generasjoner
Spesifikasjoner og varianter

Fiat Tipo

År2016–2018
KarosseriSedan
Varianter3
Motorer

Fiat Tipo er en sedan, produsert 2016–2018.

Fiat Tipo 2016 sedan sett forfra

Fiat Tipo på et øyeblikk

Varianter

Denne generasjonen inkluderer 3 varianter tilgjengelig i Diesel og Bensin, med opptil 95 hk.

Ytelse

Den raskeste varianten i denne generasjonen akselererer til 100 km/h på 11,5 sekunder. Alle varianter i denne generasjonen bruker FWD-drift. Fiat Tipo 1.3 MultiJet 16v Lounge leder denne generasjonen på effekt.

Velg en variant nedenfor for å sammenligne fullstendige spesifikasjoner, eller bruk drivstoffilteret.

Fiat Tipo3 varianter

Sorter
Variant
Effekt
0–100
Forbruk
CO₂
Poengsum
Fiat Tipo 1.3 MultiJet 16v Lounge
1 248 cc·Manuell·FWD·Diesel
95hk / 70 kW
11,7s
3,7l/100km
98g/km
4.0
Fiat Tipo 1.4 16v Lounge
1 368 cc·Manuell·FWD·Bensin
95hk / 70 kW
11,5s
5,7l/100km
133g/km
3.2
Fiat Tipo 1.4 16v Pop
1 368 cc·Manuell·FWD·Bensin
95hk / 70 kW
11,5s
5,7l/100km
133g/km
3.3
Viser 3 av 3 varianter
Oppdatert aug. 2026 · Spesifikasjoner hentet fra produsentenes pressemeldinger og homologasjonsdokumenter.

Raske svar

Hvilken karosseritype er Fiat Tipo (2016-2018)?

Fiat Tipo (2016-2018) er en sedan. Alle 3 varianter i denne generasjonen deler denne karosserikonfigurasjonen. Komplette spesifikasjoner inkludert mål, vekt og bagasjeromsvolum er oppgitt på hver variantside.

Hvor mange varianter har Fiat Tipo (2016-2018)?

Fiat Tipo (2016-2018) har 3 varianter, hver med en unik kombinasjon av motoreffekt, transmisjontype og utstyrsnivå. Bla gjennom tabellen nedenfor for å sammenligne effekt, akselerasjon og forbruk for alle varianter.

Hvilke år ble Fiat Tipo (2016-2018) produsert?

Fiat Tipo (2016-2018) ble produsert 2016–2018. I løpet av denne produksjonsperioden ble modellen tilbudt med flere motoralternativer og drivlinjekonfigurasjoner. Alle varianter fra denne perioden er fortsatt indeksert med de originale produsentspesifikasjonene.

Hvilke drivstofftyper er tilgjengelige i Fiat Tipo (2016-2018)?

Fiat Tipo (2016-2018) er tilgjengelig i Diesel, Bensin. Hver drivstoffvariant har sin egen forbruksvurdering, CO₂-utslipp og ytelsesdata. Bruk drivstoffilteret ovenfor for å begrense listen etter drivsverktype.