Hjem/Mitsubishi/Galant/Galant generasjoner
Spesifikasjoner og varianter

Mitsubishi Galant

År1988–1993
KarosseriSedan
Varianter16
DesignerShinichi Mitsuhashi
Motorer

Mitsubishi Galant er en sedan, produsert 1988–1993.

Mitsubishi Galant 1988 sedan sett forfra

Mitsubishi Galant på et øyeblikk

Varianter

Denne generasjonen inkluderer 16 varianter tilgjengelig i Bensin og Diesel, med ytelser fra 75 til 144 hk.

Ytelse

Den raskeste varianten i denne generasjonen akselererer til 100 km/h på 8,8 sekunder. Tilgjengelige drivsverkonfigurasjoner inkluderer AWD og FWD. Mitsubishi Galant 2.0 GTi-16V 4WD/4WS leder denne generasjonen på effekt.

Velg en variant nedenfor for å sammenligne fullstendige spesifikasjoner, eller bruk drivstoffilteret.

Mitsubishi Galant16 varianter

Sorter
Variant
Effekt
0–100
Forbruk
CO₂
Poengsum
Mitsubishi Galant 2.0 GTi-16V 4WD/4WS
1 997 cc·Manuell·AWD·Bensin
144hk / 106 kW
9,9s
9,5l/100km
-
1.7
Mitsubishi Galant 2.0 GTi-16V
1 997 cc·Manuell·FWD·Bensin
144hk / 106 kW
8,8s
8,5l/100km
-
3.3
Mitsubishi Galant 2.0 GLSi 4WD
1 997 cc·Manuell·AWD·Bensin
109hk / 80 kW
11,5s
9,8l/100km
-
1.4
Mitsubishi Galant 2.0 GLSi
1 997 cc·Automat·FWD·Bensin
109hk / 80 kW
12,2s
8,2l/100km
-
1.9
Mitsubishi Galant 2.0 GLSi
1 997 cc·Manuell·FWD·Bensin
109hk / 80 kW
10,6s
8,1l/100km
-
2.4
Mitsubishi Galant 1.8 GLSi
1 755 cc·Automat·FWD·Bensin
90hk / 66 kW
-s
-l/100km
-
1.1
Mitsubishi Galant 1.8 GLSi
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
90hk / 66 kW
11,7s
8,1l/100km
-
2.3
Mitsubishi Galant 1.8 GLi
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
90hk / 66 kW
11,7s
8,1l/100km
-
2.5
Mitsubishi Galant 1.8 ELi
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
90hk / 66 kW
11,7s
8,1l/100km
-
2.5
Mitsubishi Galant 1.8 GLS
1 755 cc·Automat·FWD·Bensin
86hk / 63 kW
14,8s
8,1l/100km
-
1.8
Mitsubishi Galant 1.8 GLS
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
86hk / 63 kW
12,7s
7,9l/100km
-
2.1
Mitsubishi Galant 1.8 GLX
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
86hk / 63 kW
12,7s
7,9l/100km
-
2.2
Mitsubishi Galant 1.8 GL
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
86hk / 63 kW
12,7s
7,9l/100km
-
2.3
Mitsubishi Galant 1.8 EL
1 755 cc·Manuell·FWD·Bensin
86hk / 63 kW
12,7s
7,9l/100km
-
2.3
Mitsubishi Galant 1.8 TD GLS
1 795 cc·Manuell·FWD·Diesel
75hk / 55 kW
14,5s
6,3l/100km
-
1.8
Mitsubishi Galant 1.8 TD GL
1 795 cc·Manuell·FWD·Diesel
75hk / 55 kW
14,5s
6,3l/100km
-
1.9
Viser 16 av 16 varianter
Oppdatert juni 2026 · Spesifikasjoner hentet fra produsentenes pressemeldinger og homologasjonsdokumenter.

Raske svar

Hvilken karosseritype er Mitsubishi Galant (1988-1993)?

Mitsubishi Galant (1988-1993) er en sedan. Alle 16 varianter i denne generasjonen deler denne karosserikonfigurasjonen. Komplette spesifikasjoner inkludert mål, vekt og bagasjeromsvolum er oppgitt på hver variantside.

Hvor mange varianter har Mitsubishi Galant (1988-1993)?

Mitsubishi Galant (1988-1993) har 16 varianter, hver med en unik kombinasjon av motoreffekt, transmisjontype og utstyrsnivå. Bla gjennom tabellen nedenfor for å sammenligne effekt, akselerasjon og forbruk for alle varianter.

Hvilke år ble Mitsubishi Galant (1988-1993) produsert?

Mitsubishi Galant (1988-1993) ble produsert 1988–1993. I løpet av denne produksjonsperioden ble modellen tilbudt med flere motoralternativer og drivlinjekonfigurasjoner. Alle varianter fra denne perioden er fortsatt indeksert med de originale produsentspesifikasjonene.

Hvilke drivstofftyper er tilgjengelige i Mitsubishi Galant (1988-1993)?

Mitsubishi Galant (1988-1993) er tilgjengelig i Bensin, Diesel. Hver drivstoffvariant har sin egen forbruksvurdering, CO₂-utslipp og ytelsesdata. Bruk drivstoffilteret ovenfor for å begrense listen etter drivsverktype.