Hjem/Peugeot/205/205 (1986-1998)/Peugeot 205 XS 1.6i
Peugeot · 205 · 205 (1986-1998)

Peugeot 205 XS 1.6i

Kombi-coupéBensinManuellFWDÅr 1992
90
Hestekrefter · 66 kW
14.0s
0–100 km/h
167
km/h toppfart
7.8
l/100 km

Peugeot 205 XS 1.6i er en kombi-coupé med bensinmotor som yter 90 hk (66 kW).

Oppdatert juni 2026 · Data kuratert av Cars-Data.com

Ytelse

Den akselererer fra 0 til 100 km/t på 14 s og har en toppfart på 167 km/t. Den har forhjulsdrift via en manuell girkasse.

Forbruk og rekkevidde

Forbruket ligger på 7,8 l/100 km blandet.

Generasjon og historie

Denne varianten ble introdusert i 1992 som en del av Peugeot 205 (1986-1998)-generasjonen, ved siden av 26 andre varianter i denne generasjonen.

Fullstendige tekniske data — slagvolum, girkassetype, dimensjoner, vekt og historisk listepris — finner du på spesifikasjonssiden.

Raske svar
Hva er motorkraften til Peugeot 205 XS 1.6i?

Peugeot 205 XS 1.6i produserer 90 hk (66 kW).

Hvor fort akselererer Peugeot 205 XS 1.6i fra 0 til 100 km/h?

Peugeot 205 XS 1.6i akselererer fra 0 til 100 km/h på 14.0 sekunder.

Hva er toppfarten til Peugeot 205 XS 1.6i?

Toppfarten til Peugeot 205 XS 1.6i er 167 km/h.

Hva er drivstofforbruket til Peugeot 205 XS 1.6i?

Peugeot 205 XS 1.6i har et kombinert drivstofforbruk på 7.8 l/100 km.

Hvilken girkasse har Peugeot 205 XS 1.6i?

Peugeot 205 XS 1.6i er utstyrt med Manuell girkasse.

Har Peugeot 205 XS 1.6i forhjuls-, bakhjuls- eller firehjulsdrift?

Peugeot 205 XS 1.6i overfører kraften via FWD-drift.

Hvor stor er motoren i Peugeot 205 XS 1.6i?

Peugeot 205 XS 1.6i har en 1,580 cm³ motor med 4 sylindre.

Hvilket dreiemoment har Peugeot 205 XS 1.6i?

Peugeot 205 XS 1.6i produserer 128 Nm dreiemoment.

Når ble Peugeot 205 XS 1.6i lansert?

Peugeot 205 XS 1.6i ble lansert i 1992.