Hjem/Volkswagen/Golf/Golf (1986-1992)/Volkswagen Golf 1.8
Volkswagen · Golf · Golf (1986-1992)

Volkswagen Golf 1.8

Kombi-coupéBensinAutomatFWDÅr 1989
90
Hestekrefter · 66 kW
13.7s
0–100 km/h
170
km/h toppfart
9.5
l/100 km

Volkswagen Golf 1.8 er en kombi-coupé med bensinmotor som yter 90 hk (66 kW).

Oppdatert juni 2026 · Data kuratert av Cars-Data.com

Ytelse

Den akselererer fra 0 til 100 km/t på 13,7 s og har en toppfart på 170 km/t. Den har forhjulsdrift via en automatgirkasse.

Forbruk og rekkevidde

Forbruket ligger på 9,5 l/100 km blandet.

Generasjon og historie

Denne varianten ble introdusert i 1989 som en del av Volkswagen Golf (1986-1992)-generasjonen, ved siden av 49 andre varianter i denne generasjonen.

Fullstendige tekniske data — slagvolum, girkassetype, dimensjoner, vekt og historisk listepris — finner du på spesifikasjonssiden.

Raske svar
Hva er motorkraften til Volkswagen Golf 1.8?

Volkswagen Golf 1.8 produserer 90 hk (66 kW).

Hvor fort akselererer Volkswagen Golf 1.8 fra 0 til 100 km/h?

Volkswagen Golf 1.8 akselererer fra 0 til 100 km/h på 13.7 sekunder.

Hva er toppfarten til Volkswagen Golf 1.8?

Toppfarten til Volkswagen Golf 1.8 er 170 km/h.

Hva er drivstofforbruket til Volkswagen Golf 1.8?

Volkswagen Golf 1.8 har et kombinert drivstofforbruk på 9.5 l/100 km.

Hvilken girkasse har Volkswagen Golf 1.8?

Volkswagen Golf 1.8 er utstyrt med Automat girkasse.

Har Volkswagen Golf 1.8 forhjuls-, bakhjuls- eller firehjulsdrift?

Volkswagen Golf 1.8 overfører kraften via FWD-drift.

Hvor stor er motoren i Volkswagen Golf 1.8?

Volkswagen Golf 1.8 har en 1,781 cm³ motor med 4 sylindre.

Hvilket dreiemoment har Volkswagen Golf 1.8?

Volkswagen Golf 1.8 produserer 142 Nm dreiemoment.

Når ble Volkswagen Golf 1.8 lansert?

Volkswagen Golf 1.8 ble lansert i 1989.

Relatert

Andre varianter i denne generasjonen

På tvers av generasjoner

Andre Volkswagen Golf-generasjoner