Hjem/Volvo/740/740 Estate (1989-1992)/Volvo 740 GL 2.3 Estate
Volvo · 740 · 740 Estate (1989-1992)

Volvo 740 GL 2.3 Estate

1.8av 5Cars-Data Score

Topp 86% av 2 012 Wagon Petrol-modeller i denne prisklassen.

StasjonsvognBensinAutomatRWDÅr 1989
116
Hestekrefter · 85 kW
-s
0–100 km/h
-
km/h toppfart
-
l/100 km

Volvo 740 GL 2.3 Estate er en stasjonsvogn med bensinmotor som yter 116 hk (85 kW).

Oppdatert juni 2026 · Data kuratert av Cars-Data.com

Ytelse

Den har bakhjulsdrift via en automatgirkasse.

Generasjon og historie

Denne varianten ble introdusert i 1989 som en del av Volvo 740 Estate (1989-1992)-generasjonen, ved siden av 17 andre varianter i denne generasjonen.

Fullstendige tekniske data — slagvolum, girkassetype, dimensjoner, vekt og historisk listepris — finner du på spesifikasjonssiden.

Raske svar
Hva er motorkraften til Volvo 740 GL 2.3 Estate?

Volvo 740 GL 2.3 Estate produserer 116 hk (85 kW).

Hvilken girkasse har Volvo 740 GL 2.3 Estate?

Volvo 740 GL 2.3 Estate er utstyrt med Automat girkasse.

Har Volvo 740 GL 2.3 Estate forhjuls-, bakhjuls- eller firehjulsdrift?

Volvo 740 GL 2.3 Estate overfører kraften via RWD-drift.

Hvor stor er motoren i Volvo 740 GL 2.3 Estate?

Volvo 740 GL 2.3 Estate har en 2,316 cm³ motor med 4 sylindre.

Hvilket dreiemoment har Volvo 740 GL 2.3 Estate?

Volvo 740 GL 2.3 Estate produserer 183 Nm dreiemoment.

Når ble Volvo 740 GL 2.3 Estate lansert?

Volvo 740 GL 2.3 Estate ble lansert i 1989.