Audi A8

Lata1994–2026
Generacje16
Łączna liczba wariantów220
Typy nadwoziSedan
PlatformaMLB · Volkswagen Group D2 · Volkswagen Group D3 · Volkswagen MLB · MLB Evo
ProjektantChris Bird · Dirk van Braeckel · Miklós Kovács, Imre Hasanic, Dany Garand · Christian Winkelmann
MontażGermany: Neckarsulm · Russia: Kaluga
PoprzednikV8

Audi A8 to model sedan, produkowany 1994–2026, z 16 generacjami i 220 wariantami w bazie danych Cars-Data.com. Udokumentowane generacje to między innymi S8, A8, S8 i A8. Generacja A8 jest najobszerniej udokumentowana, z 46 wariantami obejmującymi różne silniki, skrzynie biegów i poziomy wyposażenia. Każda strona wariantu zawiera pojemność silnika, moc w KM i kW, przyspieszenie 0–100 km/h, prędkość maksymalną, zużycie paliwa, emisję CO₂, wymiary i cenę katalogową przy wprowadzeniu na rynek.

Generacje · 16

Wybierz swoją A8 generację.

Najważniejsze dane techniczne tego modeluNajwyższa prędkość maksymalnaNajlepsze średnie zużycieWymiaryZdolność holowniczaZasięg
Szybkie odpowiedzi
Ile generacji ma Audi A8?

Audi A8 ma 16 generacji z łącznie 220 wariantami w bazie danych Cars-Data.com. Każda generacja ma własną stronę ze wszystkimi wariantami, specyfikacjami silnika, danymi osiągów i wartościami zużycia paliwa.

W jakich latach był produkowany Audi A8?

Audi A8 jest produkowany 1994–2026. W tym okresie model ewoluował przez wiele generacji, każda wprowadzając nowe opcje silnikowe, style nadwozia i ulepszenia technologiczne.

Jaki typ nadwozia ma Audi A8?

Audi A8 jest dostępny jako Sedan. Te style nadwozia odzwierciedlają różne pozycjonowanie rynkowe i zastosowania modelu przez całą jego historię produkcji.

D5Platforma · 1 wariant nadwozia
D4 LCIPlatforma · 1 wariant nadwozia
D4Platforma · 1 wariant nadwozia
D3 LCI 2Platforma · 2 warianty nadwozia
D3Platforma · 1 wariant nadwozia
D2 LCIPlatforma · 2 warianty nadwozia
D2Platforma · 1 wariant nadwozia
Kalkulator kosztów

Ile by cię to naprawdę kosztowało?

78 876Szacowany koszt całkowity · €15 775 rocznie
  • Amortyzacja60 026
  • Paliwo / energia10 500
  • Ubezpieczenie3750
  • Serwis3000
  • Podatek drogowy1600

To tylko szacunek — ubezpieczenie, serwis i podatek to wartości ogólne, nie oferta dla twojego samochodu lub kraju. Paliwo/energia wg średnich cen UE.

Wśród · Sedan

Jak osiągi zmieniały się między generacjami

GeneracjaMoc0–100 km/hWariantyCenaWynik
A81994–1999191 KM9,5 s14€60k–€85k★ 2.3
S81996–1999340 KM6,2 s2€99k–€103k★ 2.7
A81999–2002233 KM8,7 s17€64k–€152k★ 2.9
S81999–2022360 KM6 s2€102k–€106k★ 2.4
A82002–2007298 KM6,9 s38€84k–€179k★ 2.5
S82006–2007450 KM5,1 s2€137k–€149k★ 2.2
S82007–2010450 KM5,1 s3€153k–€165k★ 2.1
A82007–2010303 KM6,9 s46€84k–€198k★ 2.4
A82010–2013316 KM6,1 s41€89k–€211k★ 3.2
S82012–2013520 KM4,2 s2€152k–€164k★ 2.9
A82013–2017355 KM5,3 s27€97k–€234k★ 3.3
S82014–2017563 KM4 s4€169k–€207k★ 3.2
A82017–2022349 KM5,3 s18€113k–€156k★ 3.3
S82020–2022571 KM3,8 s1€190k★ 2.5
S82022–2026571 KM3,8 s1€228k★ 2.6
A82022–2026340 KM4,9 s2€133k–€136k★ 2.8

Wyposażenie

S8

Czy Audi A8 ma Apple CarPlay?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma Android Auto?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma czujniki parkowania?
Standard (przednie i tylne)we wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma kamerę cofania?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma tempomat?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma wbudowaną nawigację?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma ISOFIX?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma asystenta pasa ruchu?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma Bluetooth?
Standardwe wszystkich wersjach
Czy Audi A8 ma poduszkę powietrzną kierowcy?
Standardwe wszystkich wersjach