Strona główna/Bentley/Bentayga/Bentayga generacje
Dane techniczne i wersje

Bentley Bentayga

Lata2020–obecnie
NadwozieSUV
Warianty11
PlatformaVolkswagen Group MLB Evo
ProjektantSangYup Lee
MontażUnited Kingdom: Crewe
Silniki

Bentley Bentayga to SUV, produkowany 2020–obecnie.

Bentley Bentayga 2020 suv widok z przodu

Bentley Bentayga w skrócie

Wersje

Ta generacja obejmuje 11 wariantów dostępnych w Benzyna i Elektro/Benzine, z mocami od 340 do 635 KM.

Osiągi

Najszybszy wariant w tej generacji osiąga 100 km/h w 3,9 sekundy. Wszystkie warianty tej generacji używają napędu AWD. Bentley Bentayga W12 Speed przoduje w tej generacji pod względem mocy.

Wybierz wariant poniżej, aby porównać pełne specyfikacje, lub użyj filtra paliwa.

Bentley Bentayga11 warianty

Sortuj
Wariant
Moc
0–100
Zuż.
CO₂
Wynik
Bentley Bentayga W12 Speed
5950 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
635KM / 468 kW
3,9s
14,3l/100km
325g/km
2.1
Bentley Bentayga EWB V8 Mulliner
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.3
Bentley Bentayga EWB V8 Azure
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.3
Bentley Bentayga EWB V8
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.3
Bentley Bentayga V8 Speed
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.4
Bentley Bentayga V8 S
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.4
Bentley Bentayga V8 Azure
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.4
Bentley Bentayga V8
3996 cc·Automatyczna·AWD·Benzyna
550KM / 404 kW
4,5s
12l/100km
272g/km
2.4
Bentley Bentayga 3.0 V6 Hybrid S
2995 cc·Automatyczna·AWD·Elektro/Benzine
340KM / 250 kW
5,3s
3,3l/100km
78g/km
2.2
Bentley Bentayga 3.0 V6 Hybrid Azure
2995 cc·Automatyczna·AWD·Elektro/Benzine
340KM / 250 kW
5,3s
3,3l/100km
78g/km
2.2
Bentley Bentayga 3.0 V6 Hybrid
2995 cc·Automatyczna·AWD·Elektro/Benzine
340KM / 250 kW
5,3s
3,3l/100km
78g/km
2.2
Wyświetlanie 11 z 11 warianty
Zaktualizowano sie 2026 · Dane techniczne oparte na komunikatach prasowych producentów i dokumentach homologacyjnych.

Szybkie odpowiedzi

Jaki typ nadwozia ma Bentley Bentayga?

Bentley Bentayga to SUV. Wszystkie 11 wariantów tej generacji mają tę samą konfigurację nadwozia. Pełne dane techniczne, w tym wymiary, masa i pojemność bagażnika, są podane na każdej stronie wariantu.

Ile wariantów ma Bentley Bentayga?

Bentley Bentayga ma 11 wariantów, każdy z unikalną kombinacją mocy silnika, rodzaju skrzyni biegów i poziomu wyposażenia. Przeglądaj tabelę poniżej, aby porównać moc, przyspieszenie i zużycie paliwa wszystkich wariantów.

W jakich latach był produkowany Bentley Bentayga?

Bentley Bentayga był produkowany 2020–obecnie. W tym okresie produkcji model był oferowany z wieloma opcjami silnikowymi i konfiguracjami napędu. Wszystkie warianty z tego okresu pozostają zindeksowane z oryginalnymi specyfikacjami producenta.

Jakie typy paliwa są dostępne w Bentley Bentayga?

Bentley Bentayga jest dostępny w Benzyna, Elektro/Benzine. Każdy wariant paliwowy ma własną ocenę zużycia paliwa, emisję CO₂ i dane dotyczące osiągów. Użyj filtra paliwa powyżej, aby zawęzić listę według rodzaju układu napędowego.

Czy Bentley Bentayga jest dostępny w wersji wysokoprężnej (diesel)?

Nie. W tej generacji Bentley Bentayga oferowany jest wyłącznie w wariantach Benzyna, Elektro/Benzine; żadnej wersji diesla nie odnotowano.