Acasă/Audi/A6/A6 Avant C4 (1994-1997)/Audi A6 Avant 2.6 quattro
Audi · A6 · A6 Avant C4 (1994-1997)

Audi A6 Avant 2.6 quattro

1.2din 5Cars-Data Score

Top 99% din 2.012 modele Wagon Petrol în această categorie de preț.

BreakBenzinăManualăAWDAn 1994
150
Cai putere · 110 kW
10.3s
0–100 km/h
204
viteză maximă
11.2
l/100 km

Audi A6 Avant 2.6 quattro este un break cu motor pe benzină care dezvoltă 150 CP (110 kW).

Actualizat iun. 2026 · Date verificate de Cars-Data.com

Performanțe

Accelerează de la 0 la 100 km/h în 10,3 s și atinge o viteză maximă de 204 km/h. Are tracțiune integrală printr-o cutie manuală.

Consum și autonomie

Consumul se situează la 11,2 l/100 km mixt.

Generație și istoric

Această variantă a fost lansată în 1994 ca parte a generației Audi A6 Avant C4 (1994-1997), alături de alte 25 variante din această generație.

Specificații tehnice complete — capacitate cilindrică, tip de cutie, dimensiuni, greutate și preț de listă istoric — disponibile pe pagina de specificații.

Link afiliat

Cumperi acest Audi A6? Verifică-i istoricul întâi.

Km reali, daune ascunse, status furat/gajat, număr de proprietari — într-un singur raport.

Km realiDauneFurt / gaj
17 caractere · raport de la 14€ · rezultat în ~2 min
Răspunsuri rapide
Care este puterea motorului Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Audi A6 Avant 2.6 quattro produce 150 CP (110 kW).

Cât de repede accelerează Audi A6 Avant 2.6 quattro de la 0 la 100 km/h?

Audi A6 Avant 2.6 quattro accelerează de la 0 la 100 km/h în 10.3 secunde.

Care este viteza maximă a lui Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Viteza maximă a lui Audi A6 Avant 2.6 quattro este de 204 km/h.

Care este consumul de combustibil al lui Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Audi A6 Avant 2.6 quattro are un consum combinat de 11.2 l/100 km.

Ce transmisie are Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Audi A6 Avant 2.6 quattro este echipat cu transmisie Manuală.

Are Audi A6 Avant 2.6 quattro tracțiune față, spate sau integrală?

Audi A6 Avant 2.6 quattro transmite puterea prin tracțiunea AWD.

Ce capacitate are motorul lui Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Audi A6 Avant 2.6 quattro are un motor de 2,598 cc cu 6 cilindri.

Care este cuplul motor al Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Audi A6 Avant 2.6 quattro produce 225 Nm cuplu.

Când a fost lansat Audi A6 Avant 2.6 quattro?

Audi A6 Avant 2.6 quattro a fost lansat în 1994.

Pasul următor

Ai ales Audi A6?

Înainte să semnezi, verifică istoricul exemplarului concret: daune, kilometraj real, proprietari și status legal.

Verifică istoricul VIN →
Link afiliat · raport de la 14€
În toate generațiile

Alte generații Audi A6