Acasă/Audi/Q8 e-tron

Audi Q8 e-tron

Ani2023–2025
Generații2
Total variante18
Tipuri caroserieSUV

Audi Q8 e-tron este un model SUV, produs 2023–2025, cu 2 generații și 18 variante în baza de date Cars-Data.com. Generațiile documentate includ Q8 e-tron Sportback (2023-2025) și Q8 e-tron (2023-2025). Generația Q8 e-tron Sportback (2023-2025) este cea mai bine documentată, cu 9 variante care acoperă diferite motoare, transmisii și niveluri de echipare. Fiecare pagină de variantă include cilindreea, puterea în CP și kW, accelerația 0–100 km/h, viteza maximă, consumul de combustibil, emisiile CO₂, dimensiunile și prețul de catalog la lansare.

Generații · 2

Alege generația Q8 e-tron generație.

Top specificații pentru acest modelTop viteză maximăConsum mediu minimDimensiuniCapacitate de tractareAutonomie
Răspunsuri rapide
Câte generații are Audi Q8 e-tron?

Audi Q8 e-tron are 2 generații cu 18 variante totale în baza de date Cars-Data.com. Fiecare generație are propria pagină cu toate variantele, specificații motor, date de performanță și valori de consum.

În ce ani a fost produs Audi Q8 e-tron?

Audi Q8 e-tron a fost produs 2023–2025. De-a lungul acestei perioade modelul a evoluat prin mai multe generații, fiecare introducând noi opțiuni de motor, stiluri de caroserie și îmbunătățiri tehnologice.

Ce tip de caroserie este Audi Q8 e-tron?

Audi Q8 e-tron este disponibil ca SUV. Aceste stiluri de caroserie reflectă diferitele poziționări de piață și utilizări pe care modelul le-a servit de-a lungul istoriei sale de producție.

Calculator de cost

Cât te-ar costa real?

41.411Total estimat · €8.282 pe an
  • Depreciere31.388
  • Carburant / energie4.523
  • Asigurare3.750
  • Mentenanță1.750
  • Taxă de drum0

Doar o estimare — asigurarea, întreținerea și taxa auto sunt cifre generice, nu o ofertă pentru mașina sau țara ta. Combustibilul/energia folosesc prețuri medii UE.

De-a lungul · SUV

Cum a evoluat performanța de-a lungul generațiilor

GenerațiePutere0–100 km/hVariantePrețScor
Q8 e-tron Sportback (2023-2025)2023–2025396 CP5,6 s9€72k–€100k★ 2.3
Q8 e-tron (2023-2025)2023–2025396 CP5,6 s9€70k–€98k★ 2.4

Echipare

Q8 e-tron Sportback (2023-2025)

Are Audi Q8 e-tron Apple CarPlay?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron Android Auto?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron senzori de parcare?
Standard (față și spate)pe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron cameră de marșarier?
Standardpe 7 din 9 versiuni
Are Audi Q8 e-tron pilot automat?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron navigație integrată?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron ISOFIX?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron asistent de menținere pe bandă?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron Bluetooth?
Standardpe toate versiunile
Are Audi Q8 e-tron airbag pentru șofer?
Standardpe toate versiunile