Renault · Mégane · Mégane Facelift 2020 (2020-2021)

Renault Mégane TCe 115 Zen

2.7din 5Cars-Data Score

Top 56% din 3.925 modele Hatchback Petrol în această categorie de preț.

HatchbackBenzinăManualăFWDAn 2021C
114
Cai putere · 84 kW
11.0s
0–100 km/h
190
viteză maximă
5.6
l/100 km

Renault Mégane TCe 115 Zen este un hatchback cu motor pe benzină care dezvoltă 114 CP (84 kW).

Actualizat iun. 2026 · Date verificate de Cars-Data.com

Performanțe

Accelerează de la 0 la 100 km/h în 11 s și atinge o viteză maximă de 190 km/h. Are tracțiune față printr-o cutie manuală.

Consum și autonomie

Consumul se situează la 5,6 l/100 km mixt, emisii CO₂ de 127 g/km.

Generație și istoric

Această variantă a fost lansată în 2021 ca parte a generației Renault Mégane Facelift 2020 (2020-2021), alături de alte 21 variante din această generație.

Specificații tehnice complete — capacitate cilindrică, tip de cutie, dimensiuni, greutate și preț de listă istoric — disponibile pe pagina de specificații.

Link afiliat

Cumperi acest Renault Mégane? Verifică-i istoricul întâi.

Km reali, daune ascunse, status furat/gajat, număr de proprietari — într-un singur raport.

Km realiDauneFurt / gaj
17 caractere · raport de la 14€ · rezultat în ~2 min
Răspunsuri rapide
Care este puterea motorului Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen produce 114 CP (84 kW).

Cât de repede accelerează Renault Mégane TCe 115 Zen de la 0 la 100 km/h?

Renault Mégane TCe 115 Zen accelerează de la 0 la 100 km/h în 11.0 secunde.

Care este viteza maximă a lui Renault Mégane TCe 115 Zen?

Viteza maximă a lui Renault Mégane TCe 115 Zen este de 190 km/h.

Care este consumul de combustibil al lui Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen are un consum combinat de 5.6 l/100 km.

Care sunt emisiile de CO₂ ale lui Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen emite 127 g/km CO₂.

Ce transmisie are Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen este echipat cu transmisie Manuală.

Are Renault Mégane TCe 115 Zen tracțiune față, spate sau integrală?

Renault Mégane TCe 115 Zen transmite puterea prin tracțiunea FWD.

Ce capacitate are motorul lui Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen are un motor de 999 cc cu 3 cilindri.

Care este cuplul motor al Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen produce 200 Nm cuplu.

Când a fost lansat Renault Mégane TCe 115 Zen?

Renault Mégane TCe 115 Zen a fost lansat în 2021.

Pasul următor

Ai ales Renault Mégane?

Înainte să semnezi, verifică istoricul exemplarului concret: daune, kilometraj real, proprietari și status legal.

Verifică istoricul VIN →
Link afiliat · raport de la 14€
În toate generațiile

Alte generații Renault Mégane