Citroen Evasion

Godine1994–2002
Generacije2
Ukupno varijanti24
Stilovi karoserijeMPV
PlatformaSevel Nord vans
ДизајнерCentro Stile Lancia and Centro Stile Fiat
МонтажаFrance: Lieu-Saint-Amand
НаследникFor FCA:
Познат и каоC8 · Evasion · Lancia Z · Peugeot 807 <Br> Fiat Ulysse · Synergie
Сродни моделиFiat Ulysse · Lancia Phedra · Lancia Zeta · Peugeot 806 · Peugeot 807

Citroen Evasion je MPV model, proizveden 1994–2002, sa 2 generacije i 24 varijante u bazi podataka Cars-Data.com. Dokumentovane generacije uključuju Evasion (1998-2002) i Evasion (1994-1998). Generacija Evasion (1998-2002) je najobimnije dokumentovana, sa 17 varijanti koje pokrivaju različite motore, menjače i nivoe opreme. Svaka stranica varijante sadrži zapreminu motora, snagu u KS i kW, ubrzanje 0–100 km/h, maksimalnu brzinu, potrošnju goriva, emisije CO₂, dimenzije i katalošku cenu pri lansiranju.

Generacije · 2

Izaberite Evasion generaciju.

Top specifikacije za ovaj modelMaks. maksimalna brzinaNajboljа prosečna potrošnjaDimenzijeKapacitet vučeDomet
Brzi odgovori
Koliko generacija ima Citroen Evasion?

Citroen Evasion ima 2 generacije sa ukupno 24 varijante u bazi podataka Cars-Data.com. Svaka generacija ima svoju stranicu sa svim varijantama, specifikacijama motora, podacima o performansama i vrednostima potrošnje.

Koje godine je proizvođen Citroen Evasion?

Citroen Evasion se proizvodi 1994–2002. Tokom ovog perioda model je evoluirao kroz više generacija, svaka donoseći nove opcije motora, stilove karoserije i tehnološke nadogradnje.

Koji tip karoserije je Citroen Evasion?

Citroen Evasion je dostupan kao MPV. Ovi stilovi karoserije odražavaju različita tržišna pozicioniranja i primene koje je model imao tokom istorije proizvodnje.

Kalkulator troškova

Koliko bi te ovo zaista koštalo?

36.870Procenjeni ukupan trošak · €7.374 godišnje
  • Amortizacija10.894
  • Gorivo / energija14.306
  • Osiguranje3.750
  • Održavanje3.000
  • Putarina4.920

Samo procena — osiguranje, održavanje i porez su generičke cifre, ne ponuda za vaš automobil ili zemlju. Gorivo/energija koriste prosečne cene EU.

Регионални називи · 5

Citroen Evasion: називи по тржиштима

Овај модел је продаван под различитим именима на различитим тржиштима — исти аутомобил, други амблем или назив.

  • C8
  • Evasion
  • Lancia Z
  • Peugeot 807 <Br> Fiat Ulysse
  • Synergie
Kroz · MPV

Kako su se performanse menjale kroz generacije

GeneracijaSnaga0–100 km/hVerzijeCenaSkor
Evasion (1994-1998)1994–1998118 KS13 s7€23k–€33k★ 2.5
Evasion (1998-2002)1998–2002123 KS13,6 s17€24k–€37k★ 2.0

Oprema

Evasion (1998-2002)

Da li Citroen Evasion ima senzore za parkiranje?
Standardno (zadnji)na svim verzijama
Da li Citroen Evasion ima tempomat?
Opcionona 3 od 17 verzija
Da li Citroen Evasion ima vazdušni jastuk za vozača?
Standardnona svim verzijama