Početna/Citroen/Saxo/Saxo (1998-1999)/Citroen Saxo 1.1i 538
Citroen · Saxo · Saxo (1998-1999)

Citroen Saxo 1.1i 538

HečbekBenzinManuelniFWDGodina 1998G
60
Konjske snage · 44 kW
15.3s
0–100 km/h
162
km/h maks. brzina
6.7
l/100 km

Citroen Saxo 1.1i 538 je hečbek sa benzinskim motorom koji razvija 60 KS (44 kW).

Ažurirano јун 2026. · Podatke uređuje Cars-Data.com

Performanse

Ubrzava od 0 do 100 km/h za 15,3 s i dostiže najveću brzinu od 162 km/h. Ima prednji pogon preko manuelnog menjača.

Potrošnja i domet

Potrošnja iznosi 6,7 l/100 km kombinovano, emisiju CO₂ od 160 g/km.

Generacija i istorija

Ova varijanta je predstavljena 1998. godine u okviru generacije Citroen Saxo (1998-1999), uz još 12 varijanti ove generacije.

Kompletni tehnički podaci — radna zapremina, tip menjača, dimenzije, masa i istorijska kataloška cena — dostupni su na stranici sa specifikacijama.

Partnerski link

Kupuješ Citroen Saxo? Proveri istoriju pre kupovine.

Stvarna kilometraža, skrivena oštećenja, krađa i zaloga, broj vlasnika — sve u jednom izveštaju.

Stvarna kmOštećenjaKrađa / zaloga
17 znakova · izveštaj od 14€ · rezultat za ~2 min
Brzi odgovori
Koja je snaga motora Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 proizvodi 60 hp (44 kW).

Koliko brzo Citroen Saxo 1.1i 538 ubrzava od 0 do 100 km/h?

Citroen Saxo 1.1i 538 ubrzava od 0 do 100 km/h za 15.3 sekundi.

Koja je maksimalna brzina Citroen Saxo 1.1i 538?

Maksimalna brzina Citroen Saxo 1.1i 538 je 162 km/h.

Koja je potrošnja goriva Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 ima kombinovanu potrošnju goriva od 6.7 l/100 km.

Koje su emisije CO₂ Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 emituje 160 g/km CO₂.

Kakav menjač ima Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 je opremljen sa Manuelni menjačem.

Da li Citroen Saxo 1.1i 538 ima prednji, zadnji ili pogon na sva četiri točka?

Citroen Saxo 1.1i 538 prenosi snagu kroz FWD pogon.

Kolika je zapremina motora Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 ima motor zapremine 1,124 cm³ sa 4 cilindra.

Koliki je obrtni moment Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 proizvodi 88 Nm obrtnog momenta.

Kada je predstavljen Citroen Saxo 1.1i 538?

Citroen Saxo 1.1i 538 je predstavljen 1998. godine.

Sledeći korak

Odlučio si se za Citroen Saxo?

Pre potpisa proveri pravo vozilo: oštećenja, stvarnu kilometražu, vlasnike i pravni status.

Proveri istoriju VIN-a →
Partnerski link · izveštaj od 14€