Početna/Daihatsu/Sirion/Sirion generacije
Specifikacije i varijante

Daihatsu Sirion

Godine2005–2012
KaroserijaHečbek
Varijante22
Motorizacije

Daihatsu Sirion je hečbek, proizveden 2005–2012.

Daihatsu Sirion 2005 hečbek prednji pogled

Daihatsu Sirion na prvi pogled

Verzije

Ova generacija uključuje 22 varijante dostupnih u Benzin, sa snagama od 69 do 103 KS.

Performanse

Najbrža varijanta ove generacije dostiže 100 km/h za 10,5 sekunde. Dostupne konfiguracije pogona uključuju FWD i AWD. Daihatsu Sirion 2 1.5 16V DVVT Sport predvodi ovu generaciju po snazi.

Izaberite varijantu ispod za poređenje kompletnih specifikacija, ili koristite filter goriva.

Daihatsu Sirion22 varijante

Sortiraj
Varijanta
Snaga
0–100
Potroš.
CO₂
Skor
Daihatsu Sirion 2 1.5 16V DVVT Sport
1.495 cc·Automatski·FWD·Benzin
103KS / 76 kW
11,1s
6,7l/100km
157g/km
2.5
Daihatsu Sirion 2 1.5 16V DVVT Sport
1.495 cc·Manuelni·FWD·Benzin
103KS / 76 kW
10,5s
6,2l/100km
145g/km
2.9
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Supreme
1.298 cc·Automatski·FWD·Benzin
91KS / 67 kW
13s
6,4l/100km
151g/km
2.3
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Supreme
1.298 cc·Manuelni·FWD·Benzin
91KS / 67 kW
11,3s
5,8l/100km
137g/km
3.2
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Sense
1.298 cc·Automatski·FWD·Benzin
91KS / 67 kW
13s
6,4l/100km
151g/km
2.5
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Sense
1.298 cc·Manuelni·FWD·Benzin
91KS / 67 kW
11,3s
5,8l/100km
137g/km
3.3
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Sport 4x4
1.298 cc·Automatski·AWD·Benzin
87KS / 66 kW
13,5s
6,8l/100km
159g/km
1.9
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Sport 4x4
1.298 cc·Manuelni·AWD·Benzin
87KS / 66 kW
12s
6,3l/100km
148g/km
2.3
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Sport
1.298 cc·Automatski·FWD·Benzin
87KS / 66 kW
13s
6,4l/100km
151g/km
2.2
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Sport
1.298 cc·Manuelni·FWD·Benzin
87KS / 66 kW
11,3s
5,8l/100km
137g/km
3.2
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Prestige 4x4
1.298 cc·Automatski·AWD·Benzin
87KS / 66 kW
13,5s
6,8l/100km
159g/km
2.0
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Prestige 4x4
1.298 cc·Manuelni·AWD·Benzin
87KS / 66 kW
12s
6,3l/100km
148g/km
2.6
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Prestige
1.298 cc·Automatski·FWD·Benzin
87KS / 66 kW
13s
6,4l/100km
151g/km
2.5
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Prestige
1.298 cc·Manuelni·FWD·Benzin
87KS / 66 kW
11,3s
5,8l/100km
137g/km
3.2
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Comfort 4x4
1.298 cc·Automatski·AWD·Benzin
87KS / 66 kW
13,5s
6,8l/100km
159g/km
2.2
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Comfort 4x4
1.298 cc·Manuelni·AWD·Benzin
87KS / 66 kW
12s
6,3l/100km
148g/km
2.7
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Comfort
1.298 cc·Automatski·FWD·Benzin
87KS / 66 kW
13s
6,4l/100km
151g/km
2.5
Daihatsu Sirion 2 1.3 16V DVVT Comfort
1.298 cc·Manuelni·FWD·Benzin
87KS / 66 kW
11,3s
5,8l/100km
137g/km
3.3
Daihatsu Sirion 2 1.0 12V DVVT Premium
998 cc·Manuelni·FWD·Benzin
71KS / 51 kW
13,9s
5l/100km
118g/km
3.4
Daihatsu Sirion 2 1.0 12V DVVT Trend
998 cc·Manuelni·FWD·Benzin
71KS / 51 kW
13,9s
5l/100km
118g/km
3.4
Daihatsu Sirion 2 1.0 12V DVVT Style
998 cc·Manuelni·FWD·Benzin
69KS / 51 kW
13,9s
5l/100km
118g/km
2.8
Daihatsu Sirion 2 1.0 12V DVVT Slim
998 cc·Manuelni·FWD·Benzin
69KS / 51 kW
13,9s
5l/100km
118g/km
3.3
Prikazuje se 22 od 22 varijante
Ažurirano авг 2026. · Specifikacije preuzete iz saopštenja za štampu proizvođača i homologacionih dokumenata.

Brzi odgovori

Koji tip karoserije je Daihatsu Sirion 2 (2005-2012)?

Daihatsu Sirion 2 (2005-2012) je hečbek. Svih 22 varijante ove generacije dele ovu konfiguraciju karoserije. Kompletne specifikacije uključujući dimenzije, masu i zapreminu prtljažnika navedene su na svakoj stranici varijante.

Koliko varijanti ima Daihatsu Sirion 2 (2005-2012)?

Daihatsu Sirion 2 (2005-2012) ima 22 varijante, svaka sa jedinstvenom kombinacijom snage motora, vrste menjača i nivoa opreme. Pregledajte tabelu ispod da biste uporedili snagu, ubrzanje i potrošnju svih varijanti.

Koje godine je proizvođen Daihatsu Sirion 2 (2005-2012)?

Daihatsu Sirion 2 (2005-2012) je proizveden 2005–2012. Tokom ovog proizvodnog perioda model je nuđen sa više opcija motora i konfiguracija pogona. Sve varijante iz ovog perioda ostaju indeksirane sa originalnim specifikacijama proizvođača.

Koje vrste goriva su dostupne u Daihatsu Sirion 2 (2005-2012)?

Daihatsu Sirion 2 (2005-2012) je dostupan u Benzin. Svaka varijanta goriva ima sopstvenu ocenu potrošnje, emisiju CO₂ i podatke o performansama. Koristite filter goriva iznad da suzite listu prema tipu pogona.

Da li je Daihatsu Sirion 2 (2005-2012) dostupan kao dizel?

Ne. U ovoj generaciji Daihatsu Sirion 2 (2005-2012) se nudi samo u Benzin; nijedna dizel verzija nije evidentirana.