Ferrari F430

Godine2004–2010
Generacije2
Ukupno varijanti5
Stilovi karoserijeKabriolet · Kupe
ДизајнерFrank Stephenson in collaboration with Pininfarina · Pininfarina
МонтажаItaly: Maranello
Претходник360
НаследникFerrari 458 Challenge
Познат и као430

Ferrari F430 je kabriolet i kupe model, proizveden 2004–2010, sa 2 generacije i 5 varijanti u bazi podataka Cars-Data.com. Dokumentovane generacije uključuju F430 Spider (2005-2010) i F430 (2004-2010). Vrste karoserije u paleti F430 obuhvataju kabriolet i kupe, odražavajući različite tržišne pozicije tokom proizvodnje. Svaka stranica varijante sadrži zapreminu motora, snagu u KS i kW, ubrzanje 0–100 km/h, maksimalnu brzinu, potrošnju goriva, emisije CO₂, dimenzije i katalošku cenu pri lansiranju.

Generacije · 2

Izaberite F430 generaciju.

Top specifikacije za ovaj modelMaks. maksimalna brzinaNajboljа prosečna potrošnjaDimenzijeDomet
Brzi odgovori
Koliko generacija ima Ferrari F430?

Ferrari F430 ima 2 generacije sa ukupno 5 varijanti u bazi podataka Cars-Data.com. Svaka generacija ima svoju stranicu sa svim varijantama, specifikacijama motora, podacima o performansama i vrednostima potrošnje.

Koje godine je proizvođen Ferrari F430?

Ferrari F430 se proizvodi 2004–2010. Tokom ovog perioda model je evoluirao kroz više generacija, svaka donoseći nove opcije motora, stilove karoserije i tehnološke nadogradnje.

Koji tip karoserije je Ferrari F430?

Ferrari F430 je dostupan kao Kabriolet, Kupe. Ovi stilovi karoserije odražavaju različita tržišna pozicioniranja i primene koje je model imao tokom istorije proizvodnje.

Kalkulator troškova

Koliko bi te ovo zaista koštalo?

161.665Procenjeni ukupan trošak · €32.333 godišnje
  • Amortizacija120.134
  • Gorivo / energija26.381
  • Osiguranje3.750
  • Održavanje3.000
  • Putarina8.400

Samo procena — osiguranje, održavanje i porez su generičke cifre, ne ponuda za vaš automobil ili zemlju. Gorivo/energija koriste prosečne cene EU.

Регионални називи · 1

Ferrari F430: називи по тржиштима

Овај модел је продаван под различитим именима на различитим тржиштима — исти аутомобил, други амблем или назив.

  • 430

Oprema

F430 Spider (2005-2010)

Da li Ferrari F430 ima senzore za parkiranje?
Standardno (zadnji)na svim verzijama
Da li Ferrari F430 ima Bluetooth?
Standardnona svim verzijama
Da li Ferrari F430 ima vazdušni jastuk za vozača?
Standardnona svim verzijama