Početna/Ford/Mondeo

Ford Mondeo

Godine1993–2022
Generacije27
Ukupno varijanti1.112
Stilovi karoserijeHečbek · Karavan · Limuzina
PlatformaFord C2 · Ford CDW27 platform · Ford CD4 platform · Ford EUCD platform
ДизајнерNathan Kongsarai · John Oldfield · Chris Hamilton, Kemal Curić, David Dillon · Chris Bird
МонтажаChina: Chongqing · Belgium: Genk · Germany: Cologne · Taiwan: Zhongli · Mexico: Cuautitlán · United States: Claycomo, Missouri · Spain: Almussafes, Valencia · Vietnam: Hai Duong
ПретходникFord Sierra/Ford Scorpio
НаследникFusion
НаградеEuropean Car of the Year (1994)
Познат и каоContour (North America, 1994–2000) · Contour (North America, Mena) · Fusion (2012–2020) · Mercury Mystique (North America, 1994–2000) · Mercury Mystique (North America, Mena) · Mondeo Metrostar (Taiwan) · Taurus (Mena, 2022–)

Ford Mondeo je hečbek, karavan i limuzina model, proizveden 1993–2022, sa 27 generacija i 1.112 varijanti u bazi podataka Cars-Data.com. Dokumentovane generacije uključuju Mondeo Facelift 2019 (2019-2019), Mondeo Wagon Facelift 2019 (2019-2022), Mondeo Facelift 2019 (2019-2022) i Mondeo Wagon MK5 (2014-2019). Vrste karoserije u paleti Mondeo obuhvataju hečbek, karavan i limuzina, odražavajući različite tržišne pozicije tokom proizvodnje. Generacija Mondeo Wagon MK2 (1996-2000) je najobimnije dokumentovana, sa 73 varijante koje pokrivaju različite motore, menjače i nivoe opreme. Svaka stranica varijante sadrži zapreminu motora, snagu u KS i kW, ubrzanje 0–100 km/h, maksimalnu brzinu, potrošnju goriva, emisije CO₂, dimenzije i katalošku cenu pri lansiranju.

Generacije · 27

Izaberite Mondeo generaciju.

Top specifikacije za ovaj modelMaks. maksimalna brzinaNajboljа prosečna potrošnjaDimenzijeKapacitet vučeDomet
Brzi odgovori
Koliko generacija ima Ford Mondeo?

Ford Mondeo ima 27 generacija sa ukupno 1112 varijanti u bazi podataka Cars-Data.com. Svaka generacija ima svoju stranicu sa svim varijantama, specifikacijama motora, podacima o performansama i vrednostima potrošnje.

Koje godine je proizvođen Ford Mondeo?

Ford Mondeo se proizvodi 1993–2022. Tokom ovog perioda model je evoluirao kroz više generacija, svaka donoseći nove opcije motora, stilove karoserije i tehnološke nadogradnje.

Koji tip karoserije je Ford Mondeo?

Ford Mondeo je dostupan kao Hečbek, Karavan, Limuzina. Ovi stilovi karoserije odražavaju različita tržišna pozicioniranja i primene koje je model imao tokom istorije proizvodnje.

MK5Platforma · 3 varijante karoserije
MK4Platforma · 3 varijante karoserije
MK3Platforma · 3 varijante karoserije
MK2Platforma · 3 varijante karoserije
MK1Platforma · 3 varijante karoserije
Kalkulator troškova

Koliko bi te ovo zaista koštalo?

30.077Procenjeni ukupan trošak · €6.015 godišnje
  • Amortizacija15.435
  • Gorivo / energija5.972
  • Osiguranje3.750
  • Održavanje3.000
  • Putarina1.920

Samo procena — osiguranje, održavanje i porez su generičke cifre, ne ponuda za vaš automobil ili zemlju. Gorivo/energija koriste prosečne cene EU.

Регионални називи · 7

Ford Mondeo: називи по тржиштима

Овај модел је продаван под различитим именима на различитим тржиштима — исти аутомобил, други амблем или назив.

  • Contour
    North America
    1994–2000
  • Contour
    North America, Mena
  • Fusion
    2012–2020
  • Mercury Mystique
    North America
    1994–2000
  • Mercury Mystique
    North America, Mena
  • Mondeo Metrostar
    Taiwan
  • Taurus
    Mena
    2022–danas
Kroz · Karavan

Kako su se performanse menjale kroz generacije

GeneracijaSnaga0–100 km/hVerzijeCenaSkor
Mondeo Wagon MK1 (1993-1996)1993–1996122 KS12 s37€18k–€28k★ 3.4
Mondeo Wagon MK2 (1996-2000)1996–2000124 KS11,8 s73€18k–€37k★ 3.2
Mondeo Wagon MK3 (2000-2003)2000–2003130 KS11,2 s46€22k–€45k★ 3.0
Mondeo Wagon Facelift 2003 (2003-2005)2003–2005139 KS10,8 s43€25k–€46k★ 3.0
Mondeo Wagon Facelift 2005 (2005-2007)2005–2007146 KS10,5 s40€25k–€47k★ 2.9
Mondeo Wagon MK4 (2007-2010)2007–2010148 KS10,2 s57€28k–€44k★ 3.5
Mondeo Wagon Facelift 2010 (2010-2014)2010–2014154 KS10,1 s48€28k–€56k★ 3.6
Mondeo Wagon MK5 (2014-2019)2014–2019161 KS9,8 s38€31k–€56k★ 4.0
Mondeo Wagon Facelift 2019 (2019-2022)2019–2022146 KS9,6 s5€36k–€48k★ 3.1

Oprema

Mondeo Facelift 2019 (2019-2019)

Da li Ford Mondeo ima Apple CarPlay?
Standardnona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima Android Auto?
Standardnona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima senzore za parkiranje?
Standardno (prednji i zadnji)na svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima kameru za vožnju unazad?
Opciono, u paketuna svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima tempomat?
Standardnona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima ugrađenu navigaciju?
Opcionona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima ISOFIX?
Standardnona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima asistent za držanje trake?
Standardnona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima Bluetooth?
Standardnona svim verzijama
Da li Ford Mondeo ima vazdušni jastuk za vozača?
Standardnona svim verzijama