Smart · fortwo · fortwo (2014-2020)

Smart fortwo 52kW

3.4στα 5Cars-Data.com Score

Κορυφαίο 18% από 3.925 μοντέλα Hatchback Petrol σε αυτή την κατηγορία τιμής.

ΧάτσμπακΒενζίνηΜηχανικόRWDΈτος 2015B
71
Ίπποι δύναμης · 52 kW
14.4s
0–100 km/h
151
km/h μέγιστη ταχύτητα
4.1
l/100 km
11.126 €
Τιμή καταλόγου στην κυκλοφορία · 2015

Το Smart fortwo 52kW είναι ένα χάτσμπακ με βενζινοκινητήρα που αποδίδει 71 ίππους (52 kW).

Smart fortwo 52kW με μια ματιά

Επιδόσεις

Επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 14,4 s και φτάνει τελική ταχύτητα 151 km/h. Διαθέτει οπίσθια κίνηση μέσω χειροκίνητου κιβωτίου ταχυτήτων.

Κατανάλωση & αυτονομία

Η κατανάλωση διαμορφώνεται στα 4,1 l/100 km μικτός, εκπομπές CO₂ 93 g/km.

Γενιά & ιστορικό

Αυτή η έκδοση παρουσιάστηκε το 2015 ως μέρος της γενιάς Smart fortwo (2014-2020), μαζί με άλλες 35 εκδόσεις αυτής της γενιάς.

Πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά — κυβισμός, τύπος κιβωτίου, διαστάσεις, βάρος και ιστορική τιμή καταλόγου — διαθέσιμα στη σελίδα προδιαγραφών.

Σύνδεσμος συνεργάτη

Αγοράζετε αυτό το Smart fortwo; Ελέγξτε πρώτα το ιστορικό του.

Πραγματικά χιλιόμετρα, κρυφές ζημιές, κλοπή/βάρη, αριθμός ιδιοκτητών — όλα σε μία αναφορά.

Πραγματικά χιλιόμετραΖημιέςΚλοπή / βάρη
17 χαρακτήρες · αναφορά από 14 € · αποτέλεσμα σε ~2 λεπτά
Γρήγορες απαντήσεις
Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα του Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW αποδίδει 71 hp (52 kW).

Πόσο γρήγορα επιταχύνει το Smart fortwo 52kW από 0 στα 100 km/h;

Το Smart fortwo 52kW επιταχύνει από 0 στα 100 km/h σε 14.4 δευτερόλεπτα.

Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα του Smart fortwo 52kW;

Η μέγιστη ταχύτητα του Smart fortwo 52kW είναι 151 km/h.

Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου του Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW έχει συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου 4.1 l/100 km.

Ποιες είναι οι εκπομπές CO₂ του Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW εκπέμπει 93 g/km CO₂.

Τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει το Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW είναι εξοπλισμένο με κιβώτιο Μηχανικό.

Το Smart fortwo 52kW έχει εμπρόσθια, οπίσθια ή τετρακίνηση;

Το Smart fortwo 52kW μεταφέρει την ισχύ μέσω της κίνησης RWD.

Πόσο μεγάλος είναι ο κινητήρας του Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW έχει κινητήρα 999 cc με 3 κυλίνδρους.

Πόση ροπή έχει το Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW παράγει 91 Nm ροπής.

Πότε λανσαρίστηκε το Smart fortwo 52kW;

Το Smart fortwo 52kW λανσαρίστηκε το 2015.

Επόμενο βήμα

Επιλέξατε το Smart fortwo;

Πριν υπογράψετε, ελέγξτε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο: ζημιές, πραγματικά χιλιόμετρα, ιδιοκτήτες, νομικό καθεστώς.

Έλεγχος ιστορικού VIN →
Σύνδεσμος συνεργάτη · αναφορά από 14 €
Σχετικά

Άλλες παραλλαγές στη γενιά αυτή