Acasă/Honda/Jazz/Jazz GR (2020-)/Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort
Honda · Jazz · Jazz GR (2020-)

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort

3.1din 5Cars-Data Score

Top 21% din 102 modele Hatchback Hybrid în această categorie de preț.

HatchbackHibridAutomatăFWDAn 2020A
97
Cai putere · 72 kW
9.4s
0–100 km/h
175
viteză maximă
3.6
l/100 km

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort este un hatchback cu motor hibrid care dezvoltă 97 CP (72 kW).

Actualizat iun. 2026 · Date verificate de Cars-Data.com

Performanțe

Accelerează de la 0 la 100 km/h în 9,4 s și atinge o viteză maximă de 175 km/h. Are tracțiune față printr-o cutie automată.

Consum și autonomie

Consumul se situează la 3,6 l/100 km mixt, emisii CO₂ de 82 g/km.

Generație și istoric

Această variantă a fost lansată în 2020 ca parte a generației Honda Jazz GR (2020-), alături de alte 6 variante din această generație. Este cea mai puternică variantă și cu cea mai rapidă accelerație din această generație.

Specificații tehnice complete — capacitate cilindrică, tip de cutie, dimensiuni, greutate și preț de listă istoric — disponibile pe pagina de specificații.

Link afiliat

Cumperi acest Honda Jazz? Verifică-i istoricul întâi.

Km reali, daune ascunse, status furat/gajat, număr de proprietari — într-un singur raport.

Km realiDauneFurt / gaj
17 caractere · raport de la 14€ · rezultat în ~2 min
Răspunsuri rapide
Care este puterea motorului Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort produce 97 CP (72 kW).

Cât de repede accelerează Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort de la 0 la 100 km/h?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort accelerează de la 0 la 100 km/h în 9.4 secunde.

Care este viteza maximă a lui Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Viteza maximă a lui Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort este de 175 km/h.

Care este consumul de combustibil al lui Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort are un consum combinat de 3.6 l/100 km.

Care sunt emisiile de CO₂ ale lui Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort emite 82 g/km CO₂.

Ce transmisie are Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort este echipat cu transmisie Automată.

Are Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort tracțiune față, spate sau integrală?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort transmite puterea prin tracțiunea FWD.

Ce capacitate are motorul lui Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort are un motor de 1,498 cc cu 4 cilindri.

Care este cuplul motor al Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort produce 131 Nm cuplu.

Când a fost lansat Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort?

Honda Jazz 1.5 Hybrid Comfort a fost lansat în 2020.

Pasul următor

Ai ales Honda Jazz?

Înainte să semnezi, verifică istoricul exemplarului concret: daune, kilometraj real, proprietari și status legal.

Verifică istoricul VIN →
Link afiliat · raport de la 14€