Acasă/Opel/Corsa/Corsa Electric Facelift 2023 (2023-)/Opel Corsa Electric Long Range GS
Opel · Corsa · Corsa Electric Facelift 2023 (2023-)

Opel Corsa Electric Long Range GS

2.8din 5Cars-Data Score

Top 22% din 125 modele Hatchback Electric în această categorie de preț.

HatchbackElectricAutomatăFWDAn 2025A
156
Cai putere · 115 kW
8.1s
0–100 km/h
150
viteză maximă
429
km Autonomie

Opel Corsa Electric Long Range GS este un hatchback cu propulsie electrică care dezvoltă 156 CP (115 kW).

Actualizat iun. 2026 · Date verificate de Cars-Data.com

Performanțe

Accelerează de la 0 la 100 km/h în 8,1 s și atinge o viteză maximă de 150 km/h. Are tracțiune față printr-o cutie automată.

Consum și autonomie

Electric Long Range GS oferă o autonomie de 429 km, o capacitate a bateriei de 45 kWh.

Generație și istoric

Această variantă a fost lansată în 2025 ca parte a generației Opel Corsa Electric Facelift 2023 (2023-), alături de alte 11 variante din această generație. Este cea mai puternică variantă și cu cea mai rapidă accelerație din această generație.

Specificații tehnice complete — capacitate cilindrică, tip de cutie, dimensiuni, greutate și preț de listă istoric — disponibile pe pagina de specificații.

Link afiliat

Cumperi acest Opel Corsa? Verifică-i istoricul întâi.

Km reali, daune ascunse, status furat/gajat, număr de proprietari — într-un singur raport.

Km realiDauneFurt / gaj
17 caractere · raport de la 14€ · rezultat în ~2 min
Răspunsuri rapide
Care este puterea motorului Opel Corsa Electric Long Range GS?

Opel Corsa Electric Long Range GS produce 156 CP (115 kW).

Cât de repede accelerează Opel Corsa Electric Long Range GS de la 0 la 100 km/h?

Opel Corsa Electric Long Range GS accelerează de la 0 la 100 km/h în 8.1 secunde.

Care este viteza maximă a lui Opel Corsa Electric Long Range GS?

Viteza maximă a lui Opel Corsa Electric Long Range GS este de 150 km/h.

Care este autonomia electrică a lui Opel Corsa Electric Long Range GS?

Opel Corsa Electric Long Range GS are o autonomie electrică de 429 km.

Ce transmisie are Opel Corsa Electric Long Range GS?

Opel Corsa Electric Long Range GS este echipat cu transmisie Automată.

Are Opel Corsa Electric Long Range GS tracțiune față, spate sau integrală?

Opel Corsa Electric Long Range GS transmite puterea prin tracțiunea FWD.

Care este cuplul motor al Opel Corsa Electric Long Range GS?

Opel Corsa Electric Long Range GS produce 260 Nm cuplu.

Când a fost lansat Opel Corsa Electric Long Range GS?

Opel Corsa Electric Long Range GS a fost lansat în 2025.

Pasul următor

Ai ales Opel Corsa?

Înainte să semnezi, verifică istoricul exemplarului concret: daune, kilometraj real, proprietari și status legal.

Verifică istoricul VIN →
Link afiliat · raport de la 14€