Acasă/Volkswagen/Polo/Polo Sedan (1996-1999)/Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI
Volkswagen · Polo · Polo Sedan (1996-1999)

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI

3.4din 5Cars-Data Score

Top 19% din 1.303 modele Sedan Diesel în această categorie de preț.

SedanDieselManualăFWDAn 1997G
90
Cai putere · 66 kW
12.5s
0–100 km/h
180
viteză maximă
4.9
l/100 km

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI este un sedan cu motor diesel care dezvoltă 90 CP (66 kW).

Actualizat iun. 2026 · Date verificate de Cars-Data.com

Performanțe

Accelerează de la 0 la 100 km/h în 12,5 s și atinge o viteză maximă de 180 km/h. Are tracțiune față printr-o cutie manuală.

Consum și autonomie

Consumul se situează la 4,9 l/100 km mixt, emisii CO₂ de 150 g/km.

Generație și istoric

Această variantă a fost lansată în 1997 ca parte a generației Volkswagen Polo Sedan (1996-1999), alături de alte 4 variante din această generație.

Specificații tehnice complete — capacitate cilindrică, tip de cutie, dimensiuni, greutate și preț de listă istoric — disponibile pe pagina de specificații.

Link afiliat

Cumperi acest Volkswagen Polo? Verifică-i istoricul întâi.

Km reali, daune ascunse, status furat/gajat, număr de proprietari — într-un singur raport.

Km realiDauneFurt / gaj
17 caractere · raport de la 14€ · rezultat în ~2 min
Răspunsuri rapide
Care este puterea motorului Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI produce 90 CP (66 kW).

Cât de repede accelerează Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI de la 0 la 100 km/h?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI accelerează de la 0 la 100 km/h în 12.5 secunde.

Care este viteza maximă a lui Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Viteza maximă a lui Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI este de 180 km/h.

Care este consumul de combustibil al lui Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI are un consum combinat de 4.9 l/100 km.

Care sunt emisiile de CO₂ ale lui Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI emite 150 g/km CO₂.

Ce transmisie are Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI este echipat cu transmisie Manuală.

Are Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI tracțiune față, spate sau integrală?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI transmite puterea prin tracțiunea FWD.

Ce capacitate are motorul lui Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI are un motor de 1,896 cc cu 4 cilindri.

Care este cuplul motor al Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI produce 202 Nm cuplu.

Când a fost lansat Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI?

Volkswagen Polo Sedan 1.9 TDI a fost lansat în 1997.

Pasul următor

Ai ales Volkswagen Polo?

Înainte să semnezi, verifică istoricul exemplarului concret: daune, kilometraj real, proprietari și status legal.

Verifică istoricul VIN →
Link afiliat · raport de la 14€