Domov/Audi/A8/A8/Audi A8 6.0 quattro long
Audi · A8 · A8

Audi A8 6.0 quattro long

2.1z 5Cars-Data.com Score

Top 77% z 2 397 modelov Sedan Petrol v tejto cenovej kategórii.

SedanBenzínAutomatickáAWDRok 2001G
420
Konské sily · 309 kW
5.8s
0–100 km/h
250
km/h najvyššia rýchlosť
14.6
l/100 km
152 470 €
Katalógová cena pri uvedení · 2001

Audi A8 6.0 quattro long je sedan s benzínovým motorom s výkonom 420 k (309 kW).

Aktualizované 8/2026 · Dáta spravované Cars-Data.com

Audi A8 6.0 quattro long v skratke

Výkony

Zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,8 s a dosahuje najvyššiu rýchlosť 250 km/h. Vozidlo má pohon všetkých kolies s automatickou prevodovkou.

Spotreba a dojazd

Spotreba sa pohybuje na 14,6 l/100 km v kombinovanom cykle, emisie CO₂ 350 g/km.

Generácie a história

Táto verzia bola predstavená v roku 2001 v rámci generácie Audi A8, popri ostatných verziách tejto generácie (spolu 16). Je to najvýkonnejšia verzia tejto generácie s najrýchlejším zrýchlením.

Kompletné technické údaje — objem motora, typ prevodovky, rozmery, hmotnosť a historická katalógová cena — nájdete na stránke so špecifikáciami.

Affiliate odkaz

Kupujete toto Audi A8? Najprv skontrolujte jeho históriu.

Skutočný počet kilometrov, skryté poškodenia, stav odcudzenia/zálohu, počet majiteľov — všetko v jednej správe.

Skutočný nájazdPoškodenieOdcudzenie / záloh
17 znakov · správa od 14 € · výsledok do ~2 min
Rýchle odpovede
Aký je výkon motora Audi A8 6.0 quattro long?

Audi A8 6.0 quattro long dosahuje výkon 420 k (309 kW).

Ako rýchlo Audi A8 6.0 quattro long zrýchľuje z 0 na 100 km/h?

Audi A8 6.0 quattro long zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5.8 sekúnd.

Aká je najvyššia rýchlosť Audi A8 6.0 quattro long?

Najvyššia rýchlosť Audi A8 6.0 quattro long je 250 km/h.

Aká je spotreba paliva Audi A8 6.0 quattro long?

Audi A8 6.0 quattro long má kombinovanú spotrebu paliva 14.6 l/100 km.

Aké sú emisie CO₂ Audi A8 6.0 quattro long?

Audi A8 6.0 quattro long produkuje 350 g/km CO₂.

Akú prevodovku má Audi A8 6.0 quattro long?

Audi A8 6.0 quattro long je vybavený prevodovkou Automatická.

Má Audi A8 6.0 quattro long pohon predných, zadných alebo všetkých kolies?

Audi A8 6.0 quattro long prenáša výkon cez pohon AWD.

Aký je objem motora Audi A8 6.0 quattro long?

Audi A8 6.0 quattro long má motor s objemom 6,005 cm³ a 12 valcami.

Aký je krútiaci moment Audi A8 6.0 quattro long?

Audi A8 6.0 quattro long produkuje 550 Nm krútiaceho momentu.

Kedy bol Audi A8 6.0 quattro long predstavený?

Audi A8 6.0 quattro long bol predstavený v roku 2001.

Ďalší krok

Vybrali ste si Audi A8?

Skôr ako podpíšete, skontrolujte konkrétne auto: poškodenie, skutočný nájazd, majiteľov, právny stav.

Skontrolovať históriu VIN →
Affiliate odkaz · správa od 14 €